Соціальні стипендії збільшено: Хто зі студентів і скільки отримуватиме у 2021 році

Топ-новина
Топ-новина
стипендія
Стипендії було трохи збільшено, але не для всіх Фото з відкритих джерел

Виплати студентам відчутно виросли

Днями Кабінет міністрів ухвалив рішення, яким збільшив соціальні стипендії для студентів, котрі залишилися без батьків.

Далі розповідаємо, чому і на скільки урядовці збільшили соціальні стипендій дітям-сиротам, а також нагадуємо, що собою являє цей вид соцвиплат.

Що таке соціальна стипендія

Яка така соцстипендія? Право на отримання соціальної стипендії мають студенти, відповідно до Постанови Кабінету міністрів України №1045 від 28.11.2016 року "Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів".

Для отримання такої стипендії студенту потрібно надати до закладу, де він навчається, такі документи: заяву; паспорт громадянина України; свідоцтво про народження; довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків; студентський квиток (якщо немає можливості подати копію студентського квитка, то слід принести довідку про навчання).

Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, потрібні копія рішення органу опіки та клопотання про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, або документ з обліково-статистичної картки дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківської опіки, та копія про смерть батьків.

Для дітей шахтарів потрібні довідка з гірничого підприємства із зазначенням стажу підземної роботи; акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за формою Н-1 до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві; копія довідки медико-соціальної експертизи; копія свідоцтва про смерть батька (матері).

Для дітей загиблих учасників бойових дій потрібні копія свідоцтва про смерть батька (матері); копія довідки або посвідчення встановленого зразка члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни; довідка органу соцзахисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматичному реєстрі осіб, які мають право на пільги, за фактичним місцем проживання з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус члена сім’ї загиблого ветерана.

Новини за темою: По 120 тис грн за найкраще ЗНО: Зеленський назвав умову отримання стипендії

Які існують стипендії? В Україні встановлено два різновиди стипендій: академічна – за успішне навчання та соціальна – передбачена для тих студентів, котрі мають певний особливий статус. Якщо перша стипендія, очевидно, введена для заохочення та відзнаки успішних студентів, то соціальна стипендія не залежить від успішності отримання знань і виплачується всім, хто має відповідний статус.

Традиційна, академічна, стипендія призначається після сесії, виходячи з успішності студентів за навчальний семестр тим, хто вчиться у навчальних закладах або наукових установах на денному відділенні. 

Академічна стипендія в Україні наразі встановлена така:

  • для учнів ПТУ — 490 гривень;
  • для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації — 980 гривень;
  • для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації — 1300 гривень. 

Підвищена стипендія становить:

  • для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації (зокрема для "складних" і "дефіцитних" спеціальностей — інженерних і природничо-математичних педагогічних) виплачується – 1660 грн.;
  • для студентів навчальних закладів I-II рівня — 1250 гривень.

Соціальна стипендія для учнів закладів професійно-технічної освіти зараз (тобто ще до підвищення) становить 1180 грн на місяць, а для студентів вищих навчальних закладів – 2360 грн.

Новини за темою: Зеленський призначив президентські стипендії для молодих письменників та митців

Розміри стипендій у 2021 році

Кабінет міністрів України на засіданні 27 січня прийняв постанову про підвищення соціальних стипендій студентам та курсантам, котрі на час навчання і у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків.

Таким чином, розмір соціальної стипендії було збільшено для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, які вчаться. Тепер він становитиме 150% розміру прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Після досягнення такими дітьми 18-річного віку вони отримуватимуть стипендію у розмірі 150% прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2021 році.

Тож для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, соцстипендія складатиме 3592 гривні, а після 18 років – 3 441 гривню.

Не варто плутати прожиткові мінімуми для різних категорій громадян. Для дітей віком до 18 років він не збігається зі звичним прожитковим мінімумом для дорослих осіб. Нагадаємо, прожитковий мінімум з 1 січня по 30 червня 2021 року для дітей до 6 років становить 1921 гривню, для дітей від 6 до 18 років – 2395 гривень (з 1 липня – 2510 грн, з 1 грудня – 2618 грн), для працездатних осіб 2270 гривень (з 1 липня – 2379 грн, з 1 грудня – 2481 грн), для осіб, що втратили працездатність, – 1769 гривень.

Урядова постанова також встановила випадки, коли особи, котрі у період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків – ті загинули, померли, оголошені загиблими чи пропали безвісти, – мають право на виплату соціальної стипендії. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.