Сховані між лісами та скелями: Топ водоспадів України, які варто відвідати

Від найвищих Буковинських водоспадів до каскадів Дніпропетровщини

Топ-новина
Топ-новина
Водоспад Шипіт Фото з відкритих джерел

Україна вже давно відома власною природою. Широкі лани, гори, озера та не тільки – приваблюють щороку туристів звідусіль. Чимало вітчизняних мандрівників вирушають у довгі походи у пошуках пригод. Та деякі витвори природи досі не дуже відомі.

Сьогодні йдеться про водоспади. І вони розташовані не лише у гірських масивах, але й на рівнинній території України. Тож, де шукати водоспади на багатовікових скелях, чи можна в них купатися та про інше, читайте далі у нашому матеріалі.

Джуринський водоспад

Також відомий як Червоногородський. Розташований між селами Нирків і Устечко на Тернопільщині. Його можна побачити в урочищі "Червоне". Входить до складу заповідника "Дністровський каньйон". Має штучний характер та є найвищим рівнинним водоспадом в Україні. Повна висота – 16 метрів, а ширина – до 20 м. Має три каскади. Є одним із найпопулярніших об’єктів, куди приїжджають туристи звідусіль.

Водоспад зібрав навколо себе чимало переказів. Досі немає єдиної офіційної версії його походження. У цій місцевості ходить легенда, що водойму створили турки. Вони не могли захопити Червоногородський замок на пагорбі, оточений руслом річки. Для зміни напрямку течії довелося пробити кряж. Саме так вода змінила напрямок. Руїни фортеці досі видно на шляху до водоспаду. Місце вважається цілющим, а тому нерідко тут люди купаються.

Джуринський водоспад на Тернопільщині Фото з відкритих джерел

Водоспад Гроти

Якщо ви опинилися поруч із Джуринським водоспадом, то варто завітати в ще одне місце. Воно розташоване між селами Шутроминці та Нирків. Це водоспад Гроти. За течією річки Джурин сюди йти близько 4,5 кілометра. Для туристів облаштована стежка. Про цей водоспад у відкритих джерелах майже нічого не написано. На вигляд це пам’ятка природного походження. Вона нагадує водоспад Дівочі сльози біля с. Ісаків у Івано-Франківську, який обвалився декілька років тому.

Трибухівський водоспад

Має іншу назву – водоспад гайдамаки Герасимовича. Він розташований на березі річки Студениця. Це по інший бік села Трибухівка Хмельницької області. Пам’ятка є особливою. За переказами, на цьому місці у ХVI столітті проживав гайдамак Герасимович. Джерело водоспаду досить потужне. Навіть сьогодні вважається, що воно дарує цілющу силу усім, хто його куштує.

Новини за темою: Старовинні фортеці і заповідники: Топ місць, які варто відвідати на Хмельниччині

Водоспад Бурбун

Розташований у каньйоні річки Бобрівка. Це північна околиця с. Лисець Дунаєвецького району на Хмельниччині. Водоспад вважають справжньою туристичною перлиною. Його висота близько 5 метрів. Тут можна побачити незайману дику природу, кущі папороті та вкрите мохом каміння. Поруч облаштовані лавки зі столами. Тут можна пообідати та відпочити. Над водоспадом теж є декілька галявин. Місце підходить і для відпочинку в наметах.

Малієвецький водоспад

Розташований у Малієвецькому парку Хмельницької області. Має штучне походження. Висота падіння води – 18 метрів. У скелі є двоповерхова печера. Її пов’язують з українським ватажком селянського руху на Поділлі та шляхетним розбійником Устимом Кармалюком. Крім того, вважається, що за слов’янських часів тут були язичницькі капища. За переказами, після хрещення Русі у печері жив монах, який у бідності прославляв Бога. Нині біля цього місця збираються не лише мандрівники, але й прихильники неоязичництва.

Малієвецький водоспад Фото з відкритих джерел

Водоспад біля Сатанова

Створений штучним способом. Його можна побачити на околицях смт Сатанів Хмельницької області на річці Збруч. На її берегах густі ліси, замки та парки. Це улюблене місце відпочивальників курорту "Сатанів". Є невіддільною частиною для туристів. Тут можна не тільки купатися, але й влаштовувати пікніки. Варто зайти до мінерального джерела "Збручанська Нафтуся", яке неподалік. Воно відоме своїми цілющими властивостями.

Штучний водоспад у смт. Сатанів Хмельницької області Фото з відкритих джерел

Ялинський водоспад

Розташований на сході від с. Ділове Закарпатської області. Це масив Рахівські гори. Водоспад має висоту 26 метрів. Тут лише один каскад. Популярність здобув лише у 2011 році – тоді виміряли його висоту. Сюди варто приїжджати навесні під час танення снігів. Можна завітати й взимку – під час сильних морозів. Нині водоспад є територію Карпатського біосферного заповідника. Тому тут на вас чекають ще рідкісні рослини та дерева, печери та скелі.

Ялинський водоспад у Закарпатській області Фото з відкритих джерел

Водоспад Шипіт

Розташований в Українських Карпатах. Це за 6 км від с. Пилипець. Водоспад можна побачити при підніжжі гори Гемби. Це пам’ятка природи місцевого значення. Вона утворилася на місці виходу стійких пісковиків. Водоспад стає багатоводним навесні, коли тануть сніги. Якщо ви шукаєте його вперше, то можна орієнтуватися на гірськолижний підйомник – він розташований за 300 метрів.

Водоспад має 5 каскадів. Висота – 14 метрів. Сюди варто приїжджати у липні. Від 1993 року тут проходить фестиваль представників різних субкультур. Кульмінація події – святкування Івана Купала в дусі місцевих традицій.

Водоспад Шипіт біля с. Пилипець Фото з відкритих джерел

Водоспад Холодний

Розташований між селами Березина, Левків та Малі Кошарища в Житомирській області. Є природним водоспадом. Хоча це і не заповідний об’єкт, користується популярністю у туристів. Його можна побачити в урочищі "Лужки", де тече струмок річки Холодна. Має лише один каскад і влітку часто пересихає. Тому сюди краще приїжджати навесні.

Водоспад Холодний Фото з відкритих джерел

Токівський водоспад

Це каскад водоспадів на річці Кам’янка. Він розташований неподалік с. Токівське у Дніпропетровській області. Має висоту близько 6 метрів та протяжність близько 30 м. Він утворився на виступах червоного граніту віком понад 2 млн років. Сам водоспад є рідкісним явищем для території рівнинної України, а тому це унікальна гідрологічна пам’ятка. У такому вигляді вона існує вже чимало віків.

Новини за темою: Немає Марсу – є Кривий Ріг і вулкани: Топ несподіваних місць Дніпропетровщини

Буковинські водоспади

Розташовані в Покутсько-Буковинських Карпатах. На площі 38,5 гектара неподалік від східної частини с. Розтоки Чернівецької області можна побачити 7 водоспадів. Їх також називають Смугарськими. Деякі з них сягають висоти понад 18 метрів та мають різну потужність. Це досить рідкісне явище для Карпат.

Усі водоспади розташовані на струмку Смугар. Найвищий і найгарніший зветься Великий Гук. Його висота 21 м. Також можна побачити Сич, Ковбер, Ворота та Нижній, Середній і Верхній Гуки. Дорогою є стежка, яка веде до ще однієї пам’ятки – Протятих Каменів та Соколиного Ока.

Великий Гук - найвищий із Буковинських водоспадів Фото з відкритих джерел

Водоспад Кам’янка

Інша назва – Кам’янецький. Це ще один водоспад в Українських Карпатах. Він розташований між селами Дубина і Кам’янка Львівської області. Це територія одного з найвідоміших природних парків – "Сколівські Бескиди". У ньому можна побачити скелі Довбуша, Мертве озеро та чимало іншого.

Кам’янецький водоспад має висоту близько 7 метрів. Тут лише один каскад, який розділяє скельний виступ на два потоки. Біля пам’ятки є сірководневе джерело мінеральної води. Варто не плутати цей водоспад з іншим – також Кам’янецьким, але у Закарпатській області.

Водоспад Сопіт

Розташований неподалік села Сопота Сколівського району на Львівщині. Водоспад можна побачити на безіменному потічку, який впадає в праву притоку Стрию – р. Сопіт. Він має висоту близько 7-8 метрів. При підніжжі є водобійний казан, який заповнений галькою пісковиків. Сюди можна приходити на пікнік, адже поруч облаштовані альтанки. Також є паркінг.

Водоспад Сопіт на Львівщині Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про озера України, де можна прочитати про Світязь, найвисокогірнішу водойму Карпат, та Молочний Лиман.

Також є матеріал про гірські маршрути, у якому детальніше розповідається про інші пам’ятки Українських Карпат та інші нюанси подорожей на Говерлу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.