Розкіш королів і багатство імператорів: 7 палаців Європи, які варто побачити туристам на власні очі

Дзеркальна галерея Версаля та вишукані палаци Австрії

Топ-новина
Топ-новина
Версальський палац у Франції Фото з відкритих джерел

Архітектура кожного міста є особливою. Споруди Одеси, Львова, Києва – яскравий приклад унікальних пам’яток будівництва. У цих містах можна побачити оперні театри, палаци тощо. Не менш цікавим для туристів буде і в Європі. Там ви знайдете чимало палаців.

Саме у них народжувалися майбутні імператори чи королі. А всередині досі збереглася розкіш минулих століть – старовинні портрети, античні меблі і не тільки. Які палаци Європи варто побачити туристам, читайте далі у нашому матеріалі.

Папський палац

Розташований у місті Авіньйон на півдні Франції. Є видатною пам’яткою архітектури ХІV століття. Входить до десятки найвідвідуваніших місць країни. Палац зведено у готичному стилі. Його почали будувати за часів папи Бенедикта ХІІ у 1334-1342 роках. Пізніше для оборони пам’ятки звели могутні вежі. Саме тому певний час споруда відігравала роль палацу, церкви та замку-фортеці. Утім, папи тут жили не завжди.

Під час французької революції палац розграбували. У 1791 році він був місцем страти контрреволюціонерів. У добу наполеонівських війн всередині розташовувалися казарми. Саме цей період був найжахливішим для культової пам’ятки. Реставраційні роботи почали проводити на початку ХХ ст. Сьогодні всередині туристів приваблюють апартаменти пап та середьновічні фрески. Крім того, це пам’ятка, яка входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Коли краще відвідати палац, можна подивитися тут.

Новини за темою: Стежками імперій та холодних війн: Мандруємо до Берліна місцями архітектурної спадщини

Папський палац у Авіньйоні Фото з відкритих джерел

Версальський палац

Також відомий як Версаль. Розташований у однойменному французькому місті. Це пам’ятка у стилі класицизму. Її звели в 1661-1710 рокі на місці замку короля Франції - Людовика ХІІІ. Над проєктом працювали кращі архітектори країни того часу: Андре Ленотр, Франсуа д’Орбе, Луї Лево та інші. Внутрішні покої оформляли під час правління трьох королів. У архітектурі відображаються ідеї абсолютної монархії. Палац мав стати центром життя королівства. Сюди мали сходити всі магістралі та алеї міста. Здобутки економіки підкреслювали фонтани саду.

Найвідомішою частиною палацу є Дзеркальна галерея. Саме тут часто проходили урочисті прийоми та аудієнції. Ви побачите стіни, які покриті мармуром, а також скульптуру, плафонний розпис і багато іншого. У цій кімнаті підписали Версальський мирний договір 1919 року після перемоги над Німеччиною в Першій світовій війні. Також ви зможете побачити великі апартаменти короля та королеви. Вони поділяються на сім залів, які пов’язані із планетами та античними божествами. Споруда також включена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Запланувати візит сюди можна за посиланням.

Королівський палац Мадрида

Розташований у столиці Іспанії. Це офіційна резиденція іспанської королівської родини. Сьогодні тут проходять церемонії, прийоми та офіційні дії. Утім, туристів сюди теж пускають за встановленим графіком. Щороку це мільйони відвідувачів. Палац збудований у стилі бароко та неокласицизму. Проєктом займався італієць Філіппо Юварі. Він прибув до Мадрида у 1735 році. Будівництво продовжив його учень – Джованні Батіста.

У ході зведення архітектори змінювалися. Крім того, роботи виконували дуже повільно. За декілька десятків років постав лише один поверх. Споруду зводили понад століття. Завершили палац у 1892 році. Сьогодні він є найбільшим у Європі. Його площа сягає 135 000 квадратних метрів і 3418 кімнат. Запланувати візит ви можете тут.

Королівський палац у Мадриді Фото з відкритих джерел

Палац Сансусі

Розташований у місті Потсдам, Німеччина. Це колишня літня резиденція прусського короля Фрідріха ІІ. Збудований у стилі рококо. Зводили пам’ятку в ХVIII-ХІХ століттях. Вважається одним із перших палаців-музеїв у країні. Внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За розмірами невеликий. Всередині лише 19 кімнат. Утім, його часто називають німецьким суперником Версаля. Це доводять виноградні тераси поруч. У садах також можна побачити фонтани та скульптури. До парку Сансусі входять й інші споруди: картинна галерея, античний храм та багато іншого. Перевірити години відкриття можна на офіційному сайті.

Палац Сансусі в Німеччині Фото з відкритих джерел

Палац Шенбрунн

Розташовани у місті Відні, столиці Австрії. Це одна з найвизначніших архітектурних пам’яток країни у стилі бароко. Її створив австрійський архітектор Йоган Бернгард Фішер фон Ерлах. Палац був літньою резиденцією імператорської родиин Габсбургів – найвідомішої правлячої династії у Європі. Його історія бере початок ще з 1559 року. Саме тут народився майбутній імператор Австрії Франц Йосиф І.

Сьогодні палац доступний відвідувачам. Це ансамбль, у якому майстерно поєдналася природа та архітектура. Варто звернути уваги на інтер’єр. Всередині є 1441 апартамент. А в одній із кімнат навіть грав австрійський композитор Моцарт. Не варто оминати "мільйонну вітальню". Це перлина рококо, яку прикрашають панно з китайського рожевого дерева і позолоченими рамами. Години для відвідування можна перевірити тут.

Палац Казерта

Є найбільшим палацом міста Казерта, околиці Неаполя. Збудований у ХVIII столітті. За розмірами він більший за Букінгемський палац у Лондоні. Утім, трішки поступається Версалю. У архітектурі споруди поєднано декілька стилів: бароко, класицизм і ампір. Автором проєкту був італієць Луїджі Ванвітеллі.

Відігравав роль королівської резиденції та державного закладу. Палац має висоту 38 метрів. Кількість приміщень - 1200. Інтер’є має щедре оздоблення. Можна побачити меблі, колони та не лише. Заслуговують уваги декоративні скульптури в бароковому саду теж. Від 1997 року палац є частиною Всесвітнього культурного спадку ЮНЕСКО в Італії. Запланувати візит можна тут.

Новини за темою: Космос, мистецтво та динозаври: Найцікавіші музеї світу, які можна відвідати онлайн

Палац Казерта в Італії Фото з відкритих джерел

Букінгемський палац

Розташований у Лондоні, Велика Британія. Є офіційною резиденцією британських монархів. Перший будинок був зведений для герцога Букінгемського в 1703 році. Пізніше його придбав король Великої Британії та Ірландії Георг ІІІ. У цей час споруду почали розбудовувати. Поступово з’явилися флігелі, у яких використовували найдорожчий мармур.

Сучасна будівля має 775 кімнат. Є 52 королівські та гостьові спальні та 78 ванних кімнат. Інтер’єр деяких приміщень доповнює картинна галерея з роботами відомих європейських митці Рубенса і Рембрандта. Можна побачити й колекцію севрської порцеляни, а також антикварні англійські і французькі меблі. Наостанок, Королівські сади є найбільшими у Лондоні. Придбати квитки сюди можна за посиланням.

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про про палаци України, в якому розповідається про важливість Чортківського замку та резиденцію Лянцкоронських-Жевуських.

Також є матеріал про цікаві міста Іспанії, де можна прочитати про музей Прадо в Мадриді та вартість перельоту в інші регіони.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.