Пригоди на санкороликах, прогулянки з ведмедями та рисові поля: Де незабутньо провести вихідні

Легенди вокзалу в Жмеринці та унікальні притулки країни

Топ-новина
Топ-новина
Ведмежий притулок "Домажир" у Львівській області Фото з відкритих джерел

Скоро п’ятниця. Це означає, що можна збирати речі та вирушати в маленьку подорож на вихідні. На щастя, в Україні вистачає цікавих пам’яток, які можна оглянути лише за день. Деякі з них досить екзотичні.

Наприклад, на Одещині можна побачити рисові поля. Щороку там збирають врожаї з тисячі гектар територій. І це лише одна з багатьох унікальних пам’яток. Де відпочити разом із ведмедями, знайти вокзал у формі корабля та розігнатися понад 100 км/год, читайте далі у нашому матеріалі.

Пархомівський історико-культурний музей

Розташований у с. Пархомівці Краснокутського району на Харківщині. Заснований у 1955 р. українським вчителем історії, шанувальником старовинної культури та мистецтва Панасом Федоровичем Луньовим. Вважається одним із найкращих сільських музеїв України. У колекціях фонду нараховується близько трьох тисяч експонатів.

Експозиція розміщена у 16 залах. Має відділи іконопису, вітчизняного мистецтва XVIII—XX ст., історію краю та археології. У музеї ви зможете побачити унікальне зібрання станкового живопису та графіки. Всередині зберігаються роботи видатних українських та російських митців – Тараса Шевченка, Івана Шишкіна, Іллі Рєпіна, Івана Айвазовського та багатьох інших. Окремі розділи присвячені пам’яткам різних країн і часів. Це експонати античних і давньоєгипетських часів. Музей працює з 9 ранку до 5 вечора.

Пархомівський художній музей на Харківщині Фото з відкритих джерел

Вокзал-корабель у Жмеринці

Жмеринка – це місто у Вінницькій області. Воно є потужним залізничним вузлом. Вокзал тут є головною пам’яткою архітектури місцевого значення. Він неодноразово входив до списку 15 найгарніших в Україні. Жмеринська станція була заснована у 1865 році. Тоді будували першу залізницю в напрямку моря сполученням Київ – Балта. До створення вокзалу залучали випускників престижної Петербурзької академії мистецтв. Усім проєктом керувала французька компанія.

Збереглися свідчення, що коли російський цар Микола II приїхав подивитися на вокзал, його першими словами стали "Вот сукин сын", бо був у захваті від роботи. Начебто після цього архітектор І. Журавський наклав на себе руки, адже подумав навпаки. Та це тільки легенда – зодчий іще 10 років працював у технічному відділі Південно-Західних залізниць. Вокзал – один із перших зразків модерної архітектури в Україні у формі корабля. Його вікна нагадують ілюмінатори, а вежі на даху та веранда другого поверху – палубу.

Новини за темою: Вінниччина для всіх: Де шукати космічні кратери, кар’єри та палаци

Дикий Сад

Це історична місцевість у Миколаєві. Вона розташована у центральному районі міста. Сад тут заклав російський адмірал Грейг Олексій Самуйлович. Це було в часи, коли він керував містом. Сад офіційно називали "Адміральським", але в народі "Диким" – через відсутність плодів. Після Другої світової війни від нього залишився пустир.

Сьогодні на вільних від забудови землях Дикого Саду ведуться археологічні розкопки. Саме тут знайшли поселення 1300-900 рр. до н. е. з високорозвиненою Білозерською культурою пізньої бронзової доби. Таких в Україні немає. Воно є єдиним поселенням тієї епохи. Городище проіснувало 300 років. На цій території віднайшли залишки стін стародавніх приміщень, бронзовий посуд та знаряддя праці.

Ведмежий притулок "Домажир"

Розташований в однойменному селі Яворівського району на Львівщині. Притулок можна побачити на території природоохоронної зони "Розточчя" – заповідника, який складається з горбистих пасм та простягається аж до польського Томашова. "Домажир" був створений лише у 2017 році.

Сюди потрапляють ведмеді, яких утримують в жахливих умовах у цирках або приватних зоопарках. На території України їх залишилось зовсім небагато – декілька сотень. Близько 200 особин досі тримають у неволі. Щоб врятувати їх від експлуатації, створюють такі притулки. Тут їх годують належним чином і доглядають. Для гостей проводять екскурсії. Мандрівники зможуть поспостерігати за життям ведмедиків та їх реабілітацією. Працює притулок з 10 ранку до 7 вечора, а квиток для дорослих коштує лише 100 грн. Для дітей і студентів – 50 грн.

Новини за темою: Ферми оленів і вулканічні кратери: Маловідомі місця Закарпаття

Ведмеді у притулку Фото з відкритих джерел

Рисові поля Бессарабії

Якщо ви хочете побачити як вирощують рис, не потрібно їхати у Таїланд чи В’єтнам. Достатньо влаштувати подорож на південь України. Там, у селі Ліски Кілійської міської громади Ізмаїльського району теж вирощують цю культуру. Плантації займають близько 2000 гектарів землі.

Також можна побачити землі, де росте ячмінь, ріпак та інші культури. А покращувати врожаї допомагає дельта річки Дунай. Якщо хочете поглянути на унікальний герб України, то завітайте у с. Антонівку Херсонської області. Там працівники Інституту рису висіяли тризуб довжиною 24,7 м і шириною 16,4 м.

Тризуб на Херсонщині Фото з відкритих джерел

Санна траса

Розташована в місті Кременці Тернопільської області. Вона є єдиною в Україні. Її збудували у XX століття. Займає площу 6 га та має довжину більше одного кілометра. Максимальна швидкість, яку можна досягти – 112 км/год.

Сьогодні тут тренуються члени олімпійської збірної. Влаштовують міжнародні перегони на санкороликах. Взимку – чемпіонати із санного спорту. База не має жодного фінансування й тримається на ентузіазмі керівництва та спортсменів. Та спробувати власні сили може кожен – раніше один спуск коштував 75 грн. Приїжджати краще у вихідні з компанією – так буде дешевше.

Санна траса Фото з відкритих джерел

Центр хасидизму в Гадячі

Гадяч – це місто Полтавської області. Тут можна побачити один із найбільших місць паломництва хасидів. Його відкрили у 2012 році. Збудували центр поруч із єврейським кладовищем та могилою автора книги "Танія" - видатної пам’ятки хасидизму. Вважається, що це місце входить у 50 тих, які представники культури мають відвідати протягом життя. Щороку сюди приїжджають декілька тисяч паломників.

Центр хасидизму в Гадячі на Полтавщині Фото з відкритих джерел

Садиба Даховських

Вона більше відома як Леськовський палац. Це невизнана архітектурна пам’ятка ХІХ століття на Черкащині. Вона розташована у селі Леськове. Ці землі належали українським князям Вишневецьким та польським шляхетським родам Лянцкоронським і Даховським.

За легендою, останні звели палац, бо їм не давала спокою слава Софіївки в Умані. Вони хотіли утерти ніс Потоцьким, а тому звели палац у стилі англійського замку доби Середньовіччя. У 50-х роках Казимир Даховський звів цю споруду. Навколо неї був низькострижений живопліт та парк. Всередині зберігалася колекція старовинних тканин, декілька десятків картин і європейська порцеляна. Раніше палац славився стадом коней англійської породи. Нині перебуває у напівзруйнованому стані.

Леськовський палац Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про Черкаську область, в якому розповідається про інші пам’ятки регіону: Буцький каньйон і водоспад Вир, замок Шувалових та парк "Софіївка".

Також є матеріал про пляжі столиці, де можна прочитати про переваги відпочинку на Київському морі, у Пущі-Водиці та цікаві локації Труханівського острова.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.