Препарати та протокол лікування COVID-19: Як в Україні борються з пандемією коронавірусу

Топ-новина
Топ-новина
Ілюстроване фото REUTERS

В Україні проводять клінічні випробування чотирьох препаратів від коронавірусної хвороби

Світ продовжує боротися з пандемією COVID-19 – понад 150 команд фахівців працює над створенням вакцини від недуги. Проводяться і розробки препаратів від коронавірусу. В Україні наразі випробовують чотири таких. Між тим, в країні знизився рівень щеплень від інших хвороб.

Про все це розповідаємо детальніше.

Українські ліки від COVID-19

В Україні фахівці працюють над створенням вітчизняних ліків від коронавірусної хвороби. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, наразі розробляють 4 препарати.

Він повідомив, що ці ліки проходять клінічне випробування, а розробляють їх українські компанії.

"Вони (ліки, - ред.) використовуються в Україні для інших захворювань і в тому числі, на думку фахівців, вони можуть бути корисні в лікуванні COVID-19", - зазначив він.

Йдеться про препарати Амізон макс, Аміксин Ic, Корвітин і Біовен. Амізон - виявляє інгібуючий вплив на віруси грипу, має інтерфероногенні властивості, підвищує резистентність організму до вірусних інфекцій, чинить протизапальну, жарознижувальну і аналгетичну дії.

Новини за темою: В Україні за добу знову майже тисяча хворих на коронавірус

Аміксин застосовується для лікування та профілактика грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, лікування вірусних гепатитів А, В, С, герпетичної інфекції, цитомегаловірусної інфекції.

Корвітин використовується в комплексній терапії при гострому порушенні коронарного кровообігу та інфаркті міокарда, декомпенсації хронічної серцевої недостатності, гострому ішемічному порушенні мозкового кровообігу та хронічних ішемічних захворюваннях головного мозку.

Біовен застосовується при синдромі первинного імунодефіциту, вторинному синдромі дефіциту антитіл, аутоімунних захворюваннях.

Чим лікують коронавірус в Україні

Поки українські фахівці працюють над створенням ефективних ліків, в МОЗ змінили протокол лікування COVID-19. За словами заступниці міністра охорони здоров’я Ірини Садов’як, зі схеми було виключено лопінавір/ретонавір та внесено дексаметазон. Розширено можливість застосування ремдесивіру. Крім того, міністерство виключило гідроксихлорохін з протоколу надання допомоги для дітей і пацієнтів із тяжким ступенем захворювання на коронавірусуну хворобу.

У США цей протималярійний препарат вже виключили зі списку схвалених ліків для пацієнтів із коронавірусом через недоведену ефективність. ВООЗ призупиняла дослідження дії гідроксихлорохіну на COVID-19, але згодом відновила їх.

Садов’як зазначила, що МОЗ залишає застосування гідроксихлорохіну для пацієнтів середнього ступеню тяжкості та груп ризику. Оновлений протокол лікування коронавірусної інфекції оприлюднять найближчим часом. Необхідний наказ незабаром буде підписано, – наголосила чиновниця.

Новини за темою: Мер Слов'янська захворів на коронавірус

Коли створять вакцину від COVID-19

Одним з найефективніших способів уникнути інфікування коронавірусом фахівці вбачають вакцинування. Однак вакцини, як такої, ще немає. Над її розробкою працює понад 150 команд вчених у всьому світі. Особливо багато вчених працюють над цим завданням в Німеччині. Але лише десята частина всіх проєктів знаходиться в стадії клінічних випробувань.

В основному досліджують три типи вакцин: інактивовані вакцини з вірусними білками, живі рекомбінантні (векторні) вакцини та генні вакцини (мРНК-вакцини).

Відповідно до даних ВООЗ, світовим лідером із створення вакцини від COVID-19 є Китай. Там клінічні дослідження проводять вісім розробників. Більшість з них розробляють інактивовану вакцину.

На другому місті – США, де п'ять розробників створюють вакцину на платформі ДНК, РНК і білкової субодиниці. На третьому – Британія, де створюють вакцину на платформі невідтворюваного вірусного вектора, білкової субодиниці та РНК.

Китайська приватна компанія з Пекін у липні приступила до третьої, фінальної фази випробування вакцини. На фінальному етапі випробувань і дві вакцини в США.

Новини за темою: ЄС виділить Україні 1,2 млрд євро для подолання наслідків коронавірусу, – Шмигаль

В ВООЗ повідомили про певні успіхи в розробці вакцини від COVID-19. Заступник голови ВООЗ Сумія Свамінатан розповіла, що зараз більше ніж 20 вакцин-кандидатів проходять клінічні випробування, та "є надія, що деякі з них спрацюють". Однак в організації припускають, що масова вакцинація може початися в середині 2021 року.

Заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко припустився думки, що людство отримає вакцини від COVID-19 навесні 2021 року.

А тим часом в Росії заявили про створення дієвої вакцини від коронавірусу. Препарат випробували на добровольцях: перша група завершила перебування в стаціонарі і після здачі контрольних аналізів була виписана 15 липня, друга група – 20 липня. Однак, коли вакцину можуть запустити у виробництво не повідомляють.

Не коронавірусом єдиним

Поки українці дотримуються карантинних заходів та очікують вакцину від COVID-19, вони забувають про інші небезпечні хвороби, вакцини від яких уже є.

Так, Європейська регіональна комісія із сертифікації ліквідації поліомієліту (РКС) оцінила ризик передачі інфекції в Україні як високий. Було досліджені ризики передачі інфекції у випадку ввезення дикого поліовірусу або появи деривату вакцинного поліовірусу (cVDPV) в 41 країні регіону.

Станом за 5 місяців 2020 року в Україні лише 30% дітей першого року життя, які потребують обов'язкових щеплень, отримали всі 3 дози вакцини для профілактики поліомієліту. Наразі відсоток охоплення щепленнями від поліомієліту в Україні є недостатнім, щоб до кінця року досягнути 95%.

Приміром, у 2019 році в Україні було вакциновано понад 78% дітей до року. Такий же показник серед дітей віком до 18 місяців. Серед дітей 6 років охоплення становило трохи більше 80%. Також понад 80% дітей було вакциновано і у віковій групі 14 років.

Новини за темою: Спалах коронавірусу: На Дніпропетровщині захворіли 15 священників

Варто пам'ятати, що поліомієліт неможливо вилікувати, тому саме вакцинація запобігає цій смертельно небезпечній хворобі, яка уражає центральну нервову систему та спричиняє параліч.

Також українці мають проводити повторне щеплення раз в 10 років проти дифтерії та правця.

Головний державний лікар України Віктор Ляшко зазначив, що крім поліомієліту, зробити щеплення можна проти наступних інфекційних хвороб: гепатит В, туберкульоз, кір, паротит, краснуха, дифтерія, правець, коклюш і гемофільна інфекція. І він закликав українців робити щеплення.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.