Права кримських татар та загрози впровадження COVID-паспортів: Які питання розглянули на сесії в ПАРЄ

Топ-новина
Топ-новина
ПАРЄ

ПАРЄ, серед іншого, чекає від Росії відновлення роботи Меджлісу в Криму

У Страсбурзі з 21 по 24 червня відбулась літня сесія Парламентській асамблеї Ради Європи. Делегати працюють у гібридному форматі. Одним з головних питань, які розглядались на сесії, стала ситуація з кримськими татарами в тимчасово окупованому Криму. Своїм рішенням парламентська асамблея визнала, що права людини на півострові порушуються. Обговорювалися й інші питання.

Про головні аспекти літньої сесії ПАРЄ розповідаємо детальніше.

Рішення щодо кримських татар

Парламентська асамблея Ради Європи переважною більшістю голосів ухвалила рішення про положення кримських татар в окупованому Криму.

Під час розгляду були підтримані усі поправки, які запропонували на засіданні українські депутати, а також інші парламентарі. Під час дебатів проти виступили самі росіяни, а також один з представників групи комуністів/крайніх лівих.

Назву документу змінили на "Порушення прав людини, вчинені проти кримських татар у Криму", автоматично визнаючи наявність таких порушень. Росія у підсумку відмовилася від права пропонувати зміни до цього документу.

Серед іншого, асамблеї пропонують визнати, що влада РФ вдається до "серйозних порушень стосовно кримських татар, включаючи вбивства, насильницькі зникнення, які так і не були розслідувані".

При цьому йдеться про порушення, що відбуваються як на території Криму, так і за його межами. Зокрема, ПАРЄ вважає незаконною практику переведення ув'язнених кримчан у російські тюрми.

Асамблея визнала, що російська окупаційна влада не розслідує звинувачення у позасудових розправах, викраденнях тортурах тощо стосовно кримських татар.

Визнається практика адміністративного та юридичного приниження кримських татар. Згідно з текстом ухваленого рішення ПАРЄ, серед іншого, чекає від Росії відновлення роботи Меджлісу.

Новини за темою: Юлія Льовочкіна поінформувала ПАРЄ про ситуацію зі свободою слова в Україні

Угорщина проти українського "Миротворця"

Під час дебатів у ПАРЄ Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто зазначив, що угорським політикам та представникам, які є присутніми у списку "Миротворця", загрожує помста.

Заяви міністра з цього приводу пролунали у відповідь на запитання його однопартійця, угорського депутата Барни Зігмонда, що попросив прокоментувати ситуацію з правами угорців в Україні.

Сійярто виділив існування сайту "Миротворець" у якості окремої проблеми. "Миротворець" – список ворогів, які мають бути покарані", – пояснив угорський міністр членам ПАРЄ. "Я і сам в цьому списку, але для мене це не проблема, мене захищає контртерористична служба Угорщини. Але ті, хто живуть в Україні, мають більше підстав боятися", – пояснив він.

Чиновник також запевнив членів ПАРЄ, що, мовляв, існування сайту "Миротворець" створює загрози для євродепутатки Андреї Бочкор, яка походить з Берегового і була обрана до ЄП за угорською квотою. "Є євродепутатка, яка боїться повернутися додому на різдвяні свята через те, що вона в цьому списку і не захищена", – запевнив він.

Новини за темою: Росія в ПАРЄ вимагає розглянути питання санкцій проти Медведчука і закриття трьох каналів

Загрози впровадження COVID-паспортів

Під час дебатів 22 червня у ПАРЄ народний депутат Юрій Камельчук наголосив, що до запровадження так званих паспортів або сертифікатів вакцинації проти COVID-19 необхідно ставитися обережно, щоб не порушувати права людини на приватність і пересування.

Камельчук нагадав, що доступність вакцин проти COVID-19 поки надзвичайно обмежена, а тому Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендувала країнам не вимагати таких сертифікатів від туристів і відвідувачів країн.

"Запровадження ж COVID-паспортів, імовірно, призведе до обмеження прав людини", – додав делегат ПАРЄ.

Він переконаний, що використання сертифікатів про щеплення, а також даних імунізації для інших цілей, крім суто медичних, наприклад, для надання людям ексклюзивного доступу до прав, послуг чи громадських місць – теж викликає питання. Проблема стосується значної кількості людей у світі, які таких сертифікатів не матимуть.

Новини за темою: ПАРЄ проведе термінові дебати щодо Білорусі

Вибори в РФ закликали не визнавати

Віцепрезидент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) народний депутат України Олександр Мережко переконаний, що міжнародна спільнота не повинна визнавати вибори до Держдуми Росії, які пройдуть у вересні, зокрема, й на окупованих українських територіях у порушення міжнародного права.

Мережко припустив, що російські парламентські вибори у вересні матимуть ще більші ускладнення. За його словами, по-перше, РФ знову проводитиме "вибори" на території окупованого Криму та, по-друге, не виключається, що до виборчого процесу включать окуповані райони Донецької та Луганської областей.

"І до цього голосування долучать тих громадян України, які були вимушені отримати російське громадянство. Це є додатковим аргументом і чинником, щоб не визнавати результати цих виборів", – підкреслив Мережко.

Вибори до Держдуми РФ заплановані на 19 вересня 2021 року.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.