Підвищення пенсії в Україні: Хто отримає додаткові нарахування у 2021 році та чого очікувати пенсіонерам в 2022-му

Деякі категорії пенсіонерів отримають надбавки до щомісячних виплат уже в жовтні

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

До кінця поточного року українські пенсіонери отримають дещо підвищені соціальні виплати. Уже з наступного місяця донарахують кошти для людей віком 75-80 років. А в грудні розмір мінімальної пенсії дещо зросте.

Однак наступного року очікується, крім індексації, декілька етапів підвищення розміру пенсійних виплат.

Про все детальніше розповідаємо далі.

Хто отримає надбавки за вік

З 1 жовтня деякі українські пенсіонери почнуть отримувати додатково 400 грн до щомісячної грошової виплати. Таке нововведення торкнеться осіб, віком 75-80 років. У Мінсоцполітики заявили, що пенсіонерів цієї категорії в Україні близько мільйона.

Раніше ці виплати були анонсовані на липень, але потім через брак коштів у бюджеті їх перенесли на осінь.

Це другий етап адресної допомоги пенсіонерам різних вікових груп. Так, з квітня 2020 року додатково 500 грн отримують особи, які досягли віку 80 років.

Також варто зазначити, що надбавки за вік анонсовані й на 2022 рік – додатково по 300 грн нараховуватимуть пенсіонерам у віці 70-75 років. Таку доплату зможуть отримати ті, чия пенсія менше середньої заробітної плати за 2020 рік.

Новини за темою: Суслов про держбюджет на 2022 рік: Прожитковий мінімум для пенсіонерів розраховується з політичних міркувань

Підвищення мінімальної зарплати

Дехто з пенсіонерів отримає збільшені виплати з грудня цього року. З 1 грудня 2021 року буде підвищена мінімальна заробітна плата – до 6500 грн. Разом із мінімальною зарплатою підвищиться і прив'язана до неї мінімальна пенсія за віком для осіб старше 65 років, які заробили 30/35 років стажу. Пенсія становить 40% від мінімальної зарплати, а тому зросте з 1 грудня з 2400 до 2600 грн.

Етапи підвищення пенсій в 2021 році Пенсійний фонд України

А базова мінімальна пенсія, прив'язана до прожиткового мінімуму, складе з 1 грудня 2021–1934 грн.

Новини за темою: Зеленський ставиться до українських пенсіонерів гірше, ніж ставились до полонених німців у таборах НКВС

Чого очікувати пенсіонерам у 2022 році

Ймовірно, народні депутати встановлять дату щорічної індексації пенсій – на 1 березня. Відповідний закон №4668 ухвалили у першому читанні. Відповідним документом пропонується визначити дату щорічної індексації пенсій для військовослужбовців, державних службовців і інших категорій пенсіонерів на загальних умовах. В проєкті закону передбачено, що він набуде чинності з 1 січня 2022 року.

До того ж в Мінсоцполітики пообіцяли, що з 2022 року при виході на пенсію в 60 років жінкам встановлюватиметься підвищення пенсії у розмірі 9%. "Таке підвищення збереже співвідношення в розмірах пенсій жінок при однаковій тривалості страхового стажу і заробітку у 2022 році, який є перехідним роком завершення підвищення пенсійного віку жінкам", – розповіла голова відомства Марина Лазебна.

Однак найцікавіше – який розмір пенсійних виплат передбачений у проєкті державного бюджету на 2022 рік.

Наступного року уряд планує збільшити фінансування Пенсійного фонду. "Бюджет Пенсійного фонду – 531 млрд грн, що на 31 млрд більше плану цього року. Ми запускаємо індексацію всіх пенсій з 1 березня. Це додаткові 28,2 млрд грн", – сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Як додав прем’єр, на доплати військовим пенсіонерам наступного року витратять 10,6 млрд грн, на перерахунок пенсій чорнобильцям виділять 2,5 млрд грн.

Новини за темою: У Світовому банку запропонували джерела витрат на накопичувальні пенсії українців

В Мінсоцполітики також запропонували закласти в держбюджеті на 2022 рік п'ять етапів підвищення пенсій:

  • з 1 січня підвищити пенсії особам з інвалідністю з-поміж ліквідаторів Чорнобильської катастрофи;
  • з 1 березня провести індексацію пенсій майже 10 млн пенсіонерів;
  • з 1 липня перерахувати пенсії у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму;
  • з 1 жовтня перерахувати мінімальну пенсію за віком у зв'язку з прогнозованим підвищенням мінімальної зарплати;
  • з 1 грудня провести перерахунок мінімальної пенсії за віком у зв'язку з підвищенням ПМ.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.