П'ятий етап вакцинації від COVID-19 в Україні: Хто, де та якою вакциною може зробити щеплення

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Українцям зараз доступні 4 вакцини від коронавірусу

В Україні розпочався останній етап вакцинації, при цьому імунізація тільки набирає обертів. Дві дози препарату отримали трохи більше ніж 1,5 млн людей. Щеплення проводять у відповідних пунктах та центрах масової вакцинації. Роботодавці можуть організовано імунізувати працівників.

Про умови вакцинації від коронавірусу розповідаємо детальніше.

Особливості п'ятого етапу щеплення

У середу, 21 липня, в Україні стартував п'ятий і останній етап вакцинації населення від коронавірусу. Щеплення можуть отримати всі охочі, віком від 18 років. Цей етап відкриває вільний доступ до всіх вакцин – препаратів від Sinovac, AstraZeneca, BioNTech-Pfizer і Moderna.

Під час п’ятої хвилі вакцинації дозволять щепити проти коронавірусу деяких дітей при виїзді за кордон, за умови, якщо вони матимуть відповідні рекомендації лікарів.

Керівник національної програми імунізації Центру громадського здоров’я Олександр Заїка розповів: "Під час п’ятої хвилі буде дозволятися вакцинація дітей, але потрібно буде дивитися по наших рекомендаціях, яким саме дітям в першу чергу треба буде надавати перевагу"

За словами Заїки, неповнолітнім віком від 12 до 16 років робитимуть щеплення препаратом Pfizer, і буде чіткий алгоритм, у яких саме випадках. Наприклад, вакцинація буде потрібна дітям, що їдуть за кордон на навчання, змагання, конкурси, і такі подорожі передбачають вакцинацію.

Посадовець уточнив, що щеплення дітей проходитиме за рекомендаціями лікарів.

Новини за темою: Новий рекорд: В Україні за добу вакцинували 120 090 осіб

Які вакцини використовують для щеплення

Україна отримала 5 препаратів для вакцинації від коронавірусу, в обігу перебувають 4 – Sinovac, AstraZeneca, BioNTech-Pfizer і Moderna.

Загалом найчастіше для щеплення використовували вакцини Sinovac та AstraZeneca, однак із середини липня загальнодоступним став препарат Pfizer. Його використовують у центрах масової вакцинації із пріоритетом для людей похилого віку та людей із супутніми захворюваннями. Є також деякі обмеження – так, у Києві цю вакцину використовують тільки для осіб старше 60 років.

А у Тернопільській області вакцинуватися Pfizer можна тільки на вихідних.

Перша партія вакцини Moderna, отримана в липні, піде на щеплення мобільними бригадами організованих колективів та професійних груп попередніх етапів вакцинації.

Ще одна вакцина Janssen компанії Johnson & Johnson схвалена для використання в екстрених випадках. І для імунізації достатньо однієї дози.

У Міністерстві охорони здоров'я сумніваються, що препарат буде у широкому доступі в Україні. Головний санітарний лікар Ігор Кузін розповів, що на світовому ринку попит на препарат досить великий, а компанія, умовно, не проводить відкриту політику по локалізації свого виробництва.

Новини за темою: До кінця літа Україна має отримати 13 млн доз вакцини проти COVID-19, - Шмигаль

Де проводиться вакцинація

Наразі щеплення від коронавірусу проводиться:

  • у пунктах вакцинації – люди віком від 60 років та люди віком 18-59, які мають супутні захворювання;
  • в центрах масової вакцинації – дорослі від 18 років.

Також щеплення проводять мобільні бригади, їхніми послугами можуть скористатися:

  • професійні групи (медики, освітяни, військові, соціальні працівники, працівники органів державної влади та ін.);
  • організовані колективи із більше, ніж 50 людьми;
  • маломобільні громадяни.

Перелік центрів і пунктів, а також графік їх роботи, можна знайти на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Також планують запустити вакцинацію від COVID-19 в аптеках, це питання ще перебуває на розгляді.

Генеральний директор Центру громадського здоров'я МОЗ України Роман Родина розповів: "Зараз ми опрацьовуємо питання вакцинації в аптеках. Тут остаточного рішення поки немає, але опрацьовуються саме нормативні моменти, яким чином це можна дозволити, щоб можна було вакцинуватися навіть в аптеках. Тим більше у нас буде сезон грипу, і вакцинація від грипу також буде актуальна восени".

Новини за темою: У МОЗ пояснили, коли і чим можуть вакцинуватися люди з онкологічними захворюваннями

Як записатися на щеплення

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що центри й пункти приймають в порядку "живої черги" – записуватися через додаток "Дія" вже не потрібно. Однак громадяни можуть записатися в реєстратурі пункту щеплення чи центру масової вакцинації.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.