Пандемія COVID-19: Які країни дозволили ревакцинацію та чи використовуватимуть третю дозу в Україні

У ВООЗ закликали не проводити ревакцинацію від коронавірусної хвороби до 2022 року

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Кампанія зі щеплення від коронавірусу триває. Однак, поки в одних країнах спостерігається дефіцит вакцин, інші дозволили проводити ревакцинацію населення, адже захист від хвороби поступово знижується.

Чому ВООЗ закликає почекати з використанням третьої дози, які країни вирішили провести третє щеплення та чого чекати українцям, розповідаємо детальніше далі.

Мораторій на ревакцинацію від COVID-19

Ще на початку серпня Всесвітня організація охорони здоровʼя закликала тимчасово заборонити щеплення третьою дозою вакцини від коронавірусу. Такий крок необхідний, щоб дати можливість вакцинувати не менше 10% населення кожної країни.

"Країни з низьким рівнем доходу змогли ввести тільки 1,5 вакцини на кожні 100 осіб через відсутність постачань. Нам необхідно терміново відмовитися від постачання більшості вакцин до країн із високим рівнем доходів на користь країн із низьким рівнем доходу", – зазначив гендиректор ВООЗ Тедрос Гебреісус.

А на початку вересня у ВООЗ закликали запровадити мораторій на ревакцинацію проти коронавірусу до 2022 року. "Я не планую мовчати, коли держави, що контролюють постачання вакцин, думають, що бідні країни мають задовольнятись залишками вакцин", – наголосив очільник ВООЗ.

За його словами, організація також не хоче бачити повсюдного використання бустерних доз для повністю вакцинованих осіб.

Однак у США раніше виступили проти мораторію.

Новини за темою: У світі виявили понад 225,4 мільйона випадків коронавірусу

Які країни вирішили ревакцинувати громадян

Поки у ВООЗ закликають економити вакцини, деякі країни уже затвердили використання третьої дози препарату. Так, в середині серпня влада Сполучених Штатів Америки схвалила бустерне щеплення від коронавірусу. Йдеться про додаткову дозу вакцини після завершення повного курсу імунізації від коронавірусу.

Повідомлялося, що отримати додаткове щеплення від коронавірусу американці зможуть з 20 вересня. Спочатку бустерну дозу запропонують медикам, мешканцям будинків для літніх, а також тим, хто вакцинувався наприкінці 2020 року – початку 2021 року.

Наголошувалось, що додаткове щеплення знадобиться навіть тим, хто вакцинувався однодозним препаратом Johnson & Johnson.

А в Баварії у серпні почалася кампанія з вакцинації населення, яке належить до груп особливого ризику, третьою дозою вакцини. Її спершу пропонували особам, що входять до груп ризику – мешканці будинків для літніх людей, інші особи, що потребують догляду, та люди, старші за 80 років.

Ще однією передумовою для отримання третього щеплення є мінімальний строк у шість місяців, який має минути після другої вакцинації. А по всій Німеччині щеплення третьою дозою має розпочатися у вересні.

Фото з відкритих джерел

На початку вересня регулювальний орган Великої Британії дозволив використання препаратів Pfizer і AstraZeneca як бустерні щеплення. Пояснили таке рішення тим, що з часом ефективність вакцин знижується. Розглядають можливість почати програму масової ревакцинації уже у вересні.

Використання третьої дози вакцини проти коронавірусу затвердили й в Італії – щеплення почнуть робити наприкінці вересня. Повідомлялося, що 500 тисяч людей з ослабленим імунітетом зможуть вакцинуватися третьою дозою. Їх щепитимуть вакцинами Pfizer і Moderna. Крім цього, бустерною дозою планують щепити громадян похилого віку та медичних працівників.

Загалом понад 70% громадян Італії у віці старше 12 років отримали дві дози вакцини.

В Ізраїлі затвердили використання третьої дози для осіб старше 30 років. Ревакцинацію дозволено зробити усім, хто отримав друге щеплення п'ять місяців тому і не хворів на коронавірус протягом цього періоду.

Новини за темою: В Японії продовжили надзвичайний стан через COVID-19 до 30 вересня

Чи вакцинуватимуть українців третьою дозою

В Україні не планують масово щеплювати громадян третьою дозою вакцини проти COVID-19, однак, Міністерство охорони здоров'я розгляне можливість щеплення бустерною дозою представників з груп ризику, за умови перевірених даних про її ефективність.

Головний санітарний лікар країни Ігор Кузін зазначив, що зараз немає даних клінічних досліджень, які б показували переваги введення третьої дози для всього населення.

"Є точкові повідомлення, що введення бустерних доз може бути корисним для людей, у яких є проблеми з імунітетом, які мають гемодіаліз або які мають онкозахворювання або інші хвороби", – зауважив він.

Оприлюднення наукових досліджень, які проводяться у світі стосовно ефективності третьої дози, очікується наприкінці вересня. Але питання введення бустерної дози в Україні буде розглядатися не швидше листопада.

Однак питання ревакцинації громадян все ж скоро виникне, адже очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, що для українців, які вакцинувалися в лютому, наближається шостий місяць (термін сертифікату після вакцинації або перенесеної хвороби діє 180 днів, – ред.). "Наразі це питання вивчається нашими колегами як з ЄС, так і з ВООЗ", – зауважив він.

А тим часом в Україні за минулу добу проти коронавірусу вакцинували 45 148 людей. В цілому за тиждень було зроблено 921 443 щеплення.

Зокрема, напередодні одну дозу вакцини отримали 16 930 людей, а повністю імунізовані (отримали другу дозу препарату) – 28 218 людей.

Від початку кампанії щеплено 5 906 742 людини. З яких першу дозу вакцини отримали – 5 906 740 людей, а повністю імунізовані (отримали дві дози) – 4 804 204 людини. У цілому в країні проведено 10 710 944 щеплення.

Новини за темою: В 11 регіонах України та у Києві перевищений рівень захворюваності на COVID-19

Детальніше про ефективність використання третьої дози вакцини проти коронавірусу можна дізнатися за посиланням.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.