Нульова декларація та податкова амністія в Україні: Як Рада змінила правила декларування майна

Топ-новина
Топ-новина
Декларація

Податкову амністію пропонують розпочати з 1 вересня поточного року

В Україні планують провести податкову амністію - народні депутати ухвалили відповідні проєкти законів. Документи передбачають проведення одноразового добровільного декларування активів.

Про все детальніше розповідаємо далі.

Нові умови декларування

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт №5153, яким передбачено так звану податкову амністію для громадян.

Раніше нардепи підтримали у другому читанні законопроєкт №5155, який вносить необхідні для податкової амністії зміни до Податкового кодексу.

Прийняття відповідних документів сприятиме забезпеченню передумов для проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів.

А це, своєю чергою, дасть змогу створити стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування в Україні, а також підвищити ефективність протидії розмиванню податкової бази, залучити в українську економіку додаткові ресурси та її активізувати, збільшити надходження до бюджету.

Новини за темою: G7 прагне запровадження "справедливої податкової системи в усьому світі"

Як впроваджуватимуть податкову амністію

Податкова амністія дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні статки та доходи, уникнувши при цьому покарання.

Основна його мета – детінізація економіки шляхом декларування активів. Документ передбачає проведення одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб. Вони мають сплатити одноразовий збір:

  • 5% – щодо активів, розміщених на рахунках українських банків. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6% зі сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно;
  • 9% – для розміщених за кордоном. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5% зі сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно;
  • 2,5% – щодо вартості держоблігацій, з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021-го до 31 серпня 2022 року до подання добровільної декларації. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3% зі сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно.

При цьому не оподатковуватимуть таке майно:

  • квартиру площею до 120 кв. м;
  • будинок площею до 240 кв. м;
  • технічні споруди площею до 60 кв. м;
  • земельні ділянки – у межах норм безкоштовної приватизації.

Новини за темою: В Україні хочуть оподатковувати всі автомобілі вартістю понад 43 тис. доларів

Що передбачає нульова декларація

Ухвалені документи передбачають стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом впровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.

Мета ініціатив – стимулювати детенізацію доходів і підвищити податкову культуру українців.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб проведуть в період з 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 року. Протягом цього часу фізичні особи мають задекларувати активи, які були придбані до 1 січня 2021 року, але з яких не сплачені податки. Держава обіцяє надати гарантії у частині звільнення декларантів від адміністративної та кримінальної відповідальності за несплату податків і зборів із доходів.

Вказано, що скористатися добровільним декларуванням можуть фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізособи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких набуті об'єкти декларування.

Особи, які мають право на добровільне декларування та не скористалися ним, вважаються такими, що повідомили контролюючий орган про відсутність у власності станом на дату завершення періоду проведення одноразового добровільного декларування активів, одержаних за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори.

Новини за темою: Податкова назвала ще одну категорію українців, яким потрібно декларувати доходи

******

Відомо, що проєкт закону №5155 направлено на підпис президенту України. Законопроєкт №5153 має підписати голова Верховної Ради та президент України. Після цього документи мають опублікувати і на наступний день вони наберуть чинності.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.