Нові правила перевезень в дії: Як перевіряють документи та кого штрафують за порушення умов карантину

За відсутність необхідних документів під час поїздки в автомобільному транспорті штрафуватимуть і пасажирів

Топ-новина
Топ-новина
Facebook

Минулого тижня в Україні почали діяти нові правила пасажирських перевезень - водії транспортних засобів мають бути повністю щепленими, а пасажири - довести свою COVID-безпечність.

Однак до змін умов подорожей виявилися готовими не всі - і для зручності на вокзалах розгорнули пункти тестувань та щеплень.

Як працює новація на практиці, а саме, без яких документів не пустять у поїзд чи автобус, кого штрафують за порушення умов карантину та хто перевіряє документи, розповідаємо детальніше далі.

Правила пасажирський перевезень в умовах пандемії

З 21 жовтня в Україні почали діяти нові умови проїзду в громадському транспорті для помаранчевої та червоної карантинних зон.

Наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх COVID-безпечність, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту.

Відповідно до рішення Кабміну, весь міжобластний транспорт (автобуси, поїзди, літаки) з 21 жовтня перевозить лише COVID-безпечних пасажирів. Тобто людина має надати документ про отримання хоча б однієї чи двох доз вакцини проти COVID-19 або негативний результат ПЛР-тесту чи експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Умови пасажирських перевезень МОЗ України

При цьому в уряді спочатку зазначили, що нові умови не будуть розповсюджуватися на громадський транспорт в містах та перевезення усередині однієї області.

Однак, в червоній зоні Запорізької області з 25 жовтня вирішили запровадити обмеження на внутрішньообласні перевезення. Обласна влада зобов'язала перевізників вжити заходів для 100% вакцинації водіїв від COVID-19 на регулярних та нерегулярних перевезеннях.

Також вимоги до пасажирів ввели на внутрішньообласних автобусних та залізничних рейсах. Таким чином, потрапити в автобус чи потяг можуть лише пасажири, які доведуть відсутність коронавірусу чи вакцинацію від COVID-19.

В Рівненській обласній державній адміністрації не виключають можливість введення обмежень на внутрішньообласні поїздки, після переходу регіону до червоної зони карантину 26 жовтня.

Новини за темою: Правила міжрегіональних перевезень не поширюються на неповнолітніх осіб, - МОЗ

Як нововведення працюють на практиці

Незважаючи на те, що посилені карантинні заходить анонсувались за кілька днів до їх введення, не всі пасажири та перевізники виявилися готовими до цього. Та й сам процес перевірки документів потребує трохи більше часу ніж звичні процедури, тож минулого четверга на вокзалах було трохи метушливо.

РБК-Україна

А ось Центральний автовокзал в Києві (Деміївка) у перший день дії нових правил перевезення втратив 40% рейсів. Перевізники відмовилися виходити на маршрути та здійснювали набір пасажирів неподалік, за територією вокзалу, на нелегальній стоянці. На офіційному автовокзалі залишилися переважно міжнародні перевізники.

При цьому 21 жовтня були відмінені рейси з Києва в інші області. Пасажири не змогли поїхати до Кривого Рогу, Миколаївки, Рівного, Харкова, Кам'янець-Подільського, Умані, Одеси, Білгород-Дністровського, Новгород-Сіверського та інших міст.

Перевізники взагалі відмовлялися везти пасажирів, побоюючись, що штрафи за відсутність необхідних документів у пасажирів доведеться сплачувати водіям. В Кабміні змінили норми покарання за порушення карантинних вимог - в деяких випадках відповідальність нестимуть пасажири.

Як перевіряють наявність необхідних документів

Контролює дотримання карантинних вимог при перевезенні пасажирів Національна поліція. Поліцейські зупиняють автобуси міжрегіонального сполучення та вибірково перевіряють у водіїв та пасажирів наявність сертифікатів вакцинації чи довідки про негативний результат тесту на COVID-19.

При цьому пасажирів, які не мають відповідних документів, не висаджують з автобусу і не знімають транспортний засіб з маршруту.

На порушника складають адміністративний протокол. Рішення про розмір штрафу визначає суд.

Щодо залізничних перевезень, то поліція посилила присутність на території та поблизу залізничних вокзалів, аби при виявленні порушення швидше відреагувати. А наявність у пасажирів документів про COVID-безпечність контролюють провідники. "У разі недотримання пасажирами правил перевезення, поїзна бригада зобов'язана повідомити правоохоронні органи", - розповіли в "Укрзалізниці".

Новини за темою: Правила перевезень з 21 жовтня. Хто і на яких умовах має право на проїзд у міжрегіональному транспорті

Як невакцинованим потрапити в потяг

У перший же день дії нових правил в "Укрзалізниці" створили необхідні умови для пасажирів, які не мали вакцини чи негативного тесту на коронавірус.

Керівник пасажирського напрямку "Укрзалізниці", в. о. члена правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський 21 жовтня розповів: "Для того, щоб всі пасажири, які не мають вакцинації, могли їхати – ми розгорнули 5, а зараз додали ще 2 центри вакцинації прямо тут на вокзалах. Тобто ті люди, які приїздять заздалегідь, вони можуть отримати вакцину безпосередньо на вокзалі. Плюс за домовленістю з Міністерством охорони здоров’я видається відразу довідка тут на місці, з якою можна сісти в потяг.

Люди, які невакциновані та не вакцинуються – для них також передбачена можливість потрапляння в потяги, тому що наша задача, щоб всі їхали, щоб пасажирський рух не спинявся. Ми розгорнули 10 центрів тестування та експрес-тестування на антиген також на вокзалах".

РБК-Україна

За один день дії нових правил зробили 500 тестів на вокзалах і близько 100 людей вакцинувалися.

Загалом пункти експрес-тестування станом на 21 жовтня праацювали на 10 залізничних: у Києві, Львові, Харкові, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Мукачеві, Кривому Розі, Вінниці та Полтаві (станція Полтава-Київська). Пасажири безпосередньо на вокзалі можуть протестуватися за 350 грн при наявності квитка на потяг. На вокзалах відкрилися і пункти безкоштовної вакцинації. Спочатку вони працювали в 10-ти містах, однак на вихідних пункти щеплення відкрилися на вокзалах Івано-Франківська та Маріуполя.

Який розмір штрафу за порушення карантину доведеться сплатити

За відсутність необхідних документів у пасажирів під час поїздки передбачений штраф. Якщо немає документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 17 000 до 34 000 грн. Сума для юридичних осіб (перевізників) коливається в межах 34000 - 51000 тисячі гривень.

При цьому штраф у деяких випадках сплачуватимуть самі пасажири. Така умова діє під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами (крім легкових авто).

Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там щонайбільше п’ять (без урахування дітей до 14 років). Водночас, дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.

Перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів.

Під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник. Норма щодо наявності документу про щеплення або негативного результату тестування не поширюються на неповнолітніх.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.