Нові правила для пасажирського транспорту в столиці: Без музики, з водіями в формі та комфортною температурою

Громадський транспорт Києва, і комунальний, і приватний, має стати значно комфортнішим

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

пресслужба КМДА

У столичному транспорті мають відбутися кардинальні зміни - без музики, з водіями у формі та комфортною температурою у салоні. Днями Київська міська державна адміністрація затвердила зміни до типового договору про організацію перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах.

Ті перевізники, які працюватимуть за новими договорами, мають покращити якість обслуговування пасажирів.

Якими будуть нові правила надання послуг з перевезення у столиці, детальніше в матеріалі "Першого Незалежного".

Що зміниться у громадському транспорті Києва

Зміни, що скоро будуть впроваджені у всіх маршрутних таксі, автобусах, тролейбусах і трамваях Києва, анонсував заступник голови КМДА Костянтин Усов. Він заявив, що переможці конкурсу на перевезення пасажирів на маршрутах міста отримали новий договір, і він є найдетальнішим з усіх, які були дотепер. У ньому конкретно прописані нюанси, які раніше були формальністю. Серед нових правил будуть такі:

 • водії повинні носити уніформу;
 • водії мають пройти курси надання першої медичної допомоги та інструктаж щодо особливостей посадки/висадки пасажирів з інвалідністю;
 • водії зобов'язані обслуговувати пасажирів українською мовою (це положення передбачене Законом України "Про забезпечення функціонування української мови як державної");
 • заборона будь-якого шумових (музика) та візуальних (плакати, іграшки, штори на вікнах) елементів у салоні;
 • наявність щонайменше п’яти кнопок зупинки на вимогу у кожній маршрутці/автобусі;
  наявність у громадському транспорті відкидних пандусів;
 • наявність голосових сповіщень про зупинку;
 • обов'язковий температурний режим у салоні: влітку не вище 22°С, а взимку – не нижче 15°С;
 • наявність інформаційного плакату за кабіною водія з інформацією про ідентифікатори перевізника; особу водія (його фото, дата народження, прізвище, ім’я, по батькові, номер водійського посвідчення), способи зворотного зв’язку для пасажирів; права та обов’язки водія і пасажирів.
 • водіям під загрозою одностороннього розірвання договорів категорично забороняється курити у салоні громадського транспорту.

Новини за темою: Паркування у столичних дворах: Чому паркомісця під будинками киян стануть платними

Навіщо потрібні зміни?

Ще у травні цього року київська міська влада оновила конкурсні умови для перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування, прописавши нові стандарти для маршруток і автобусів. Покращені стандарти передбачені оновленим договором із перевізниками і мали б розширити предмет контролю перевізників з боку КМДА і визначити максимально чіткі стандарти надання послуги з перевезення пасажирів у Києві.

Фото з відкритих джерел

За великим рахунком, це фундаментальні новації, котрі мають на меті тотальну модернізацію всього без винятку громадського транспорту у столиці. І вони потрібні задля того, аби документально врегулювати та офіційно закріпити норми, які мали б виконуватися, але залишаються лише формальністю. Приміром, йдеться про пункт про наявність кондиціонеру в салоні, який існував десятиріччями, але не означав, що він є справним. А справність кондиціонеру не означала, що він увімкнений, бо перевізники прагнули максимально заощадити на пальному.

Тепер же у договорах із перевізниками йтиметься про конкретний предмет контролю – наприклад, не сам кондиціонер, а граничний температурний режим, який перевізники повинні забезпечити в салоні. Це стане реальним стандартом, дотримання якого легко буде виміряти.

За словами Костянтина Усова, оновлений типовий договір із новими стандартами для водіїв уже передали на підписання перевізникам – переможцям конкурсу на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

Новини за темою: Українців можуть зобов’язати носити світловідбивні жилети

"Усім без винятку перевізникам, які працюють зараз та хочуть і надалі надавати послуги з перевезення на маршрутах міста, доведеться прийняти нові правила. Ми запропонуємо їм добровільно підписати додаткові угоди. Ці ж умови вони побачать і на всіх наступних конкурсах. Замість "мотлоху на колесах" на дорогах Києва мають з’явитися доступні, сучасні та комфортні автобуси", – резюмував Костянтин Усов.

Підвищення якості пасажирських перевезень пресслужба КМДА

Відомо, що для врегулювання правовідносин із перевізниками, які ведуть свою діяльність на підставі договорів, укладених з Києвом у попередні періоди, місто розробило проект додаткової угоди до цих старих договорів. Її запропонують підписати усім перевізникам, які наразі обслуговують міські маршрути згідно з чинними (старими) договорами.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.