На годину назад: Коли переведемо стрілки годинника та як підготувати організм до зимового часу

У неділю 31 жовтня потрібно буде перевести годинник на годину назад

Топ-новина
Топ-новина
Переведення годинників
Переведення годинників Фото з відкритих джерел

Цього місяця Україна перейде на зимовий час, адже нардепи не вирішили питання відміни практики переведення годинників. Тож, в останні вихідні жовтня українці "повернуться" на годину. На думку лікарів, це негативно впливає на організм.

Про зміну часу в Україні та як підготуватися до цього, розповідаємо детальніше.

Коли переводити стрілки годинників

З 31 жовтня в Україні почне діяти зимовий час, тому стрілки годинників буде потрібно перевести на одну годину назад.

Це закріплено постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України".

У ній зокрема з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи з 1996 року, уряд України постановив запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

Шкода від зміни часу

Перехід на зимовий час — це певне випробування для організму. З одного боку можна на годину довше спати. А з іншого - збивається звичний ритм. Звикнувши до одного режиму сну, багатьом складно швидко перебудуватися до іншого розпорядку. Сонячних днів небагато, а нестача вітамінів і відсутність тепла негативно впливають на імунітет людини.

Новини за темою: Формула здорового харчування: Як уникнути "поломок" серця і судин

Найбільше негативний вплив від переведення стрілок годинників відучувають люди з хворобами серцево-судинної системи та схильністю до депресії.

Так, за даними досліджень, в перші дні після переведення стрілок різко зростає кількість інфарктів. Це пов’язано зі зміною тривалості сну. Уникнути небезпеки можна, спробувавши плавно підлаштувати свій режим дня під перехід на зимовий час.

Самопочуття
Фото з відкритих джерел

Також у цей період зростає кількість самогубств. Зайва година сну може стати причиною "розбитого" стану. Варто максимально скоротити кількість стресових ситуацій у житті в цей період, адже будь-яка з них може зіграти роль "спускового гачка".

За статистикою, в перший день після переведення стрілок зростає кількість дорожньо-транспортних пригод. Тож варто кілька днів не сідати за кермо при відчутті втоми, роздратування тощо.

Як зменшити вплив зимового часу

Найкращим способом захистити себе від негативних наслідків переведення стрілок годинника на зимовий час є сон. За кілька днів до майбутнього переведення стрілок годинників краще почати лягати спати раніше. Хоча б на 15 хвилин, а краще на пів години.

Також в цей період рекомендується уникати денного сну і не пити кави в другій половині дня.

Поживний сніданок і прогулянка відразу після того, як сонце зійде, допоможуть "включити" в організмі потрібний час.

Під поживним мається на увазі сніданок з великою кількістю калорій і поживних речовин. Варто обрати омлет з беконом, вівсянку, випити склянку молока або соку.
Прогулянка тривалістю як мінімум 20−30 хв теж не завадить.

Поживний сніданок і прогулянка допоможуть організму адаптуватися до нового розпорядку дня. У цей день особливо важливо постаратися провести якомога більше часу на свіжому повітрі.

А в цілому, як відзначають медики, на адаптацію після переведення годинників на зимовий час може піти не менше ніж тиждень.

Новини за темою: В Україні знову заговорили про скасування переведення стрілок годинників

Переводити стрілки годинників чи ні?

В Україні уже не перший рік обговорюють доцільність залишити зимовий час і відмінити зміну часу щопівроку.

Так, на початку березня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №4201 "Про обчислення часу в Україні", яким пропонується скасувати сезонне переведення годинників. Автори документу переконані, що переведення стрілок годинника щороку має негативні наслідки для біоритму людини. При цьому, фактично вся Україна перебуває у межах одного часового поясу, а економічна доцільність переведення стрілок годинника не доведена.

Європарламент ще у 2019 році вирішив припинити сезонне переведення годинників з 2021 року. Якщо закон ухвалять повністю, то в Україні більше не буде переходу на літній час, а постійно залишатиметься зимовий час, або UTC+2 за міжнародною шкалою. Вважається, що саме зимовий час є природним і стандартним для певної території.

Якщо проєкт закону ухвалять, то переведення годинника в ніч з 30 на 31 жовтня буде останнім. Наразі документ передано на повторне друге читання.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.