Михайлове чудо: Історія свята, традиції відзначення та заборони цього дня

Топ-новина
Топ-новина

Архангел Михаїл

Фото з відкритих джерел

Цього дня в архангела Михаїла просять щастя, миру в сім'ї та здоров'я

У християнській традиції 19 вересня заведено вшановувати святого архангела Михаїла та згадувати про Михайлове чудо.

Розповідаємо про особливості свята, заборони та прикмети цього дня.

Чим визначне свято

Згідно з церковними віруваннями, архангел Михаїл переміг занепалого ангела і скинув його та його соратників у пекло. Вважається, що відтоді Михаїл очолює господнє воїнство і зустрічає душі померлих біля воріт раю.

У християнстві є історія, згідно з якою архангел Михаїл зцілив від німоти дочку жителя міста Хони, поблизу Ієраполя. Чоловік звів на честь архангела храм, паламарем в якому понад півстоліття служив благочестивий Архип Херотопський.

Одного разу язичники вирішили зруйнувати храм, з'єднавши та направивши на нього дві гірські річки. Тоді Архип почав молитися архангелу Михаїлу. Той з'явився біля храму і прорубав у горі розколину, в яку пішла вся вода. Назва міста Хони в перекладі й означає "розколина".

Чудом у святі Архангела Михаїла священики вбачають саме спасіння людей та самої церкви. За переказами, давні предки в цей день намагалися дотримуватися посту, важко не працювати, адже "святий Михаїл у вигляді бідного старця ходить по землі й перевіряє, як його шанують".

Архангел Михаїл також вважається борцем проти єресі та зла, сильним захисником віри. Тому цього дня треба "стежити за язиком", робити добрі справи й молитися.

Новини за темою: Вихідні у вересні: Як працюватимуть і відпочиватимуть українці

Як відзначають свято в Україні

Цього дня заведено ходити один до одного в гості. Раніше в цей день збиралися на братчину - збори сільського або міського співтовариства, на яких вирішувалися внутрішні питання.

Господині накривали столи пирогами з різноманітними начинками з нового врожаю. Також у цей день заведено молитися чудотворцю Михаїлу і ставити свічку за здравіє. Зазвичай у Михаїла просять щастя, миру в сім'ї та здоров'я.

Обов’язково на Михайлове чудо потрібно вирішити сімейні справи та приватні проблеми та забути про всі негаразди та сварки.

Новини за темою: День знань, Різдво Пресвятої Богородиці та початок зорепаду Тауриди: Головні свята та астрономічні явища вересня-2021

Заборони на Михайлове чудо

Як і на всі релігійні свята - заборонено працювати, однак цього дня дозволяється виконувати дрібну хатню роботу. Всі справи радять завершити до обіду.

Також 19 вересня не варто сваритися з близькими. Вважається, що негативна енергія повернеться до того, хто лається, в багаторазовому розмірі.

Цього дня забороняється викидати їжу, її радять віддавати людям або тваринам.

Великим гріхом вважається на Михаїла сіяти, орати та викопувати городину, рубати дрова, виконувати важку хатню роботу, пекти хліб та пироги.

Не бажано надміру працювати та переносити важку роботу на іншу людину.

Новини за темою: Кампанія добровільного декларування та реформа харчування в освітніх закладах: Які зміни чекають українців у вересні-2021

Народні прикмети на Михайлове чудо

Цього дня примічали погоду, щоб спрогнозувати погодні умови на зиму. Тож, якщо:

  • вранці у свято на деревах є іній – буде багато снігу взимку;
  • листя з осики падає "обличчям угору" – зима буде холодною, а якщо навпаки – теплою;
  • тепло на Михайлів день – осінь буде довгою;
  • на Михайлове чудо листя на верхівці берези має зелений колір, то це до ранньої зими;
  • хмари ввечері мають синій колір – це до змін у погоді.

Вважалося, що після свята можна очікувати на перші заморозки.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.