МВС без Авакова: Як планує змінити відомство Монастирський та чи варто чекати інших кадрових перестановок у Кабміні

У політичних колах не виключають нових відставок восени

Топ-новина
Топ-новина
МВС України Державна прикордонна служба України

Один із "старожилів" Кабінету міністрів України залишив свою посаду. Арсен Аваков, призначений очільником Міністерством внутрішніх справ ще у 2014 році, звільнився за власним бажанням. На його місце призначили нардепа із монобільшості Дениса Монастирського.

Які завдання має виконати новий глава МВС та хто з урядовців може втратити свої крісла восени розповідаємо детальніше.

Звільнення Авакова та призначення Монастирського

Трохи більше ніж тиждень тому, 15 липня Верховна Рада звільнила Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ, яку він посідав понад 7 років. Його було призначено міністром внутрішніх справ після "Революції Гідності" 22 лютого 2014 року.

Заяву про відставку Аваков подав сам 13 липня, і її підтримав 291 народний депутат.

Колишній очільник МВС Арсен Аваков Фото з відкритих джерел

Заступник глави МВС Антон Геращенко розповів, що причиною відставки стало прохання президента України Володимира Зеленського. Рішення було спокійним, виваженим і готувалося давно.

Після того, як стало відомо про наміри Авакова піти у відставку, ЗМІ називали двох кандидатів на посаду міністра внутрішніх справ: це нардепи монобільшості Олександр Бакумов та голова комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Фото з відкритих джерел

У день відставки Авакова, 15 липня, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вніс кандидатуру народного депутата Дениса Монастирського на посаду голови Міністерства внутрішніх справ. Наступного дня парламент підтримав його кандидатуру та ухвалив призначення нового очільника МВС України. Рішення підтримав 271 народний депутат.

Новини за темою: Кабмін провів кадрові ротації: Повний список призначень

Головні плани та завдання нового очільника МВС

Після призначення на посаду Міністра внутрішніх справ Денис Монастирський зауважив: "Я не обіцяю умить вирішити всі проблеми. Це неможливо. Але обіцяю гідно нести службу в інтересах народу і держави".

На посаді міністра він планує зосередити увагу на:

  • боротьбі з організованою злочинністю, злодіями у законі,
  • притягненні поліцією до відповідальності усіх без винятку порушників, незалежно від їхніх посад,
  • налагодженні відносин між поліцією, громадою та місцевою владою,
  • безпеці дорожнього руху,
  • цифровізації усіх сфер роботи МВС,
  • боротьбі з наркотиками,
  • захисті держкордону – зокрема, "будівництві сучасного та ефективно облаштованого кордону по всьому периметру держави",
  • впровадженні добровільного страхування від пошкодження майна у пожежі,
  • зміцненні "внутрішньої стійкості й оборони країни, поверненні Криму та Донбасу".

Розповіли, яких кроків очікують від нового очільника МВС і в монобільшості. Голова фракції СН Давид Арахамія зазначив, що одним із головних завдань новопризначеного глави Міністерства внутрішніх справ Дениса Монастирського стане розділення МВС. Його попередник Арсен Аваков був проти цього, дискусія з ним велася два роки.

Він уточнив, що мають бути розділені Нацгвардія, поліція і прикордонна служба.

"У нас як у правлячої коаліції є план інституційний щодо отого, що такі великі міністерства треба розбивати на декілька інстанцій. Одне з таких головних завдань, які будуть стояти перед міністром – це зробити розділення цих частин", – зазначив Арахамія.

Протягом найближчого місяця Монастирський буде проводити повний аудит в МВС, а потім зробить відповідні заяви.

Що відомо про нового очільника МВС

Новому очільнику МВС 41 рік, він за освітою юрист. Був обраний депутатом від "Слуги народу" і очолив комітет ВР з питань правоохоронної діяльності.

До обрання нардепом Монастирський викладав у Хмельницькому університеті управління та права, працював юристом у кількох приватних компаніях – зокрема Hillmont Partners, що надає юридичні послуги для інвесторів і бізнесу, та "Лигал Консалтинг", що консультує агентства з питань нерухомості.

До команди Зеленського Монастирського покликав його знайомий, нині голова освітнього комітету від "слуг" Сергій Бабак, який попросив його проаналізувати правоохоронний блок програми майбутнього президента.

Відповідно до декларації Монастирського, поданої у 2021 році, сім'я нового очільника МВС володіє кількома земельними ділянками, житловим будинком у Хмельницькій області та квартирою у Хмельницькому.

У власності також два автомобілі – Suzuki SX-4 2008 року випуску та KIA SPORTAGE 2017 року випуску.

У 2020 році Монастирський отримав заробітну плату у розмірі 1 639 233 грн та дохід від продажу нерухомого майна – 1 295 516‬ грн. Його дружина отримала подарунок у грошовій формі у розмірі – 298 316 грн. На банківських рахунках сім'ї розміщено 3 323 610‬ грн.

Новини за темою: Чи будуть подальші кадрові ротації в уряді: Політтехнолог назвав "точку нестабільності" влади

Інші відставки у відомстві

Кабінет міністрів України на засіданні 21 липня звільнив першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового.

Його призначили першим заступником у березні 2014 року, коли відомство вже очолював Арсен Аваков. До цього Яровий був радником міністра внутрішніх справ, а також командував Внутрішніми військами МВС.

Заступник глави МВС Сергій Яровий Фото з відкритих джерел

Крім того, на засіданні Кабміну звільнили ще одного заступника міністра внутрішніх справ – Тетяну Ковальчук.

Хто з урядовців може втратити свої посади восени

У новому парламентському сезоні нардепи не виключають продовження кадрових ротацій.

ЗМІ, з посиланням на джерела у політичних колах, повідомили, що Міністр юстиції Денис Малюська допрацює на посаді до кінця вересня. Своє місце на прохання президента України Володимира Зеленського у вересні також залишить генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова Фото з відкритих джерел

"Малюська вже написав заяву про звільнення, яка вже лежить на столі та очікує на підпис. Йому дали час допрацювати до кінця вересня і все. До речі, заяву він написав за власним бажанням", – заявило джерело.

Однак, достойної кандидатури на місце очільника Мін'юсту в уряді поки що не знайшли.

Рішення про звільнення також прийнято щодо генерального прокурора Ірини Венедіктової, проте сама заява ще не написана. За словами джерела, очільниця структури піде на прохання президента Зеленського.

На думку джерела, на відміну від Малюськи, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко буде до останнього боротися, аби залишитися в уряді. За відставку Ткаченка проголосують в будь-якому разі. Втім, він намагатиметься перейти на посаду до КМДА.

Тож, наступний політичний сезон обіцяє бути цікавим.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.