Медогляди, спорт в школах і парки для занять: Що передбачає президентська програма "Здорова Україна"

Нова програма покликана збільшити тривалість життя громадян

Топ-новина
Топ-новина
Майданчиків для спорту буде більше Офіс президента України

В Україні анонсували старт нової оздоровчої програми. Вона має охопити всі вікові групи, популяризувати заняття спортом та здоровий спосіб життя. Українцям обіцяють створити умови для підвищення фізичної активності. І реалізація її, за словами очільника країни, розпочнеться зовсім скоро.

Про головні новації програми "Здорова Україна" розповідаємо детальніше.

Що відомо про програму "Здорова Україна"

Президент України Володимир Зеленський презентував загальнонаціональну програму "Здорова Україна". Вона покликана зробити здоровий спосіб життя частиною українського менталітету та збільшити тривалість життя населення.

Володимир Зеленський назвав цифри, що відображають середню тривалість життя в Україні, "нині невтішні".

"В Україні середня тривалість життя становить 72 роки. За цим показником ми посідаємо 115-те місце у світі. Але найстрашніше тут не рейтинги, а те, що чисельність населення України зменшується кожного року. Щоб зрозуміти цю загрозу, достатньо порахувати, скільки нас буде через 10-20 чи 50 років, якщо ми не змінимо цю ситуацію кардинально", – сказав президент.

Він додав, що "в Україні здоров'я та активний спосіб життя мають бути популярні і стати невіддільною частиною життя всього суспільства".

В Офісі президента розповіли, що нова програма охоплює всі вікові групи людей та має широку географію.

"Програма не тільки для Києва, Одеси, Львова, Харкова чи Дніпра. Вона дійде до кожного маленького містечка України", – наголосив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Влада пообіцяла зробити спорт доступним для всіх. Щоб кожен українець відчував, що без цього неможливо. Це стосується людей будь-якого віку. Українці заслуговують на довге та якісне життя.

І почати мають намір з наймолодших, адже в дитинстві формується відповідний спосіб життя.

Новини за темою: Зеленський підписав закон про оздоровлення дітей, які потребують особливої уваги

Які зміни торкнуться школярів

Очільник країни повідомив, що першою складовою програми "Здорова Україна" має стати модель здорової школи. Вона включає вісім компонентів:

  • освітній простір;
  • освіту в галузі здоров'я та безпеки;
  • фізичну культуру та рухову активність;
  • здорове харчування;
  • медичну службу;
  • психологічну службу;
  • підготовку і здоров'я вчителів;
  • залучення сім'ї та громади.

Щодо перегляду шкільного харчування, то робота розпочалась раніше. Уже з 1 вересня школярів годуватимуть іншими стравами, відповідні норми уряд затвердив ще в березні цього року.

Офіс президента України

Ознайомитися із затвердженим меню можна за посиланням.

Як планують популяризувати фізичну активність

Останніми роками молоде покоління українців більше уваги приділяє спорту. Однак спортивних майданчиків для тренувань не вистачає, особливо у невеликих населених пунктах. До того ж оснащення на багатьох з них залишилися ще на радянському рівні.

А серед людей старшого віку фізична активність не користуються великою популярністю. На думку Володимира Зеленського, це відбувається з різних причин, зокрема, й через відсутність доступної спортивної інфраструктури – зручної, сучасної, безкоштовної, і ще важливіше – поруч з домом.

Президентська ініціатива передбачає створення по всій країні десятків тисяч спортивних майданчиків, на яких буде стенд з QR-кодом та віртуальним тренером, який радитиме людям вправи.

"Причиною понад 60% передчасних смертей в Україні є хвороби системи кровообігу, зокрема інфаркти та інсульти. Їх появі, а також появі багатьох хвороб, сприяють різні фактори ризику – це відсутність фізичної активності, зайва вага, паління, алкоголь та неправильне харчування. На жаль, спосіб життя дорослих українців включає одразу декілька таких факторів ризику. І на жаль, близько 70% українців не займаються регулярно будь-якою фізичною активністю", – зазначив голова держави.

За його словами, незабаром у кожному місті з'являться локації з віртуальним тренером. У парках буде табличка "Тренуйся тут", потрібно навести камеру смартфона на QR-код, обрати рівень складності та виконувати комплекс вправ, дотримуючи рекомендацію тренера.

Фото: Українська правда

Однак це не всі новації для людей старшого віку.

Новини за темою: Кабмін розширив перелік категорій дітей, які відпочинуть та оздоровляться за рахунок держави

Попередити значить перемогти

Відповідно до запропонованої програми для українців у віці від 55 років планують запровадити обов'язкові медичні обстеження.

"Для осіб, старших за 55 років, будуть запроваджені так звані медичні check up, повні медичні обстеження кожні два роки, а для деяких категорій – кожного року", – зазначив Зеленський.

Також глава держави зауважив, що, згідно зі статистикою, в Україні 85% передчасних смертей спричинені неінфекційними захворюваннями, зокрема хворобами системи кровообігу та онкозахворюваннями, а їхньою найбільшою проблемою є пізня діагностика.

"Рання діагностика захворювань дозволяє державі рятувати життя своїх громадян, витрачаючи набагато менше коштів, а найголовніше – давати більше шансів (на життя, – ред.)", – додав президент.

Обстеження стане обов'язковим Pixabay

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко пояснив, що йдеться про регулярний моніторинг аналізу крові.

"Ми говоримо про регулярний моніторинг аналізу крові, який може показувати певні патологічні зміни, які відбуваються в організмі, а також про певні скринінгові програми, наприклад, раннього виявлення раку прямої кишки, раку молочної залози. Це буде направлення на мамографію", – зазначив чиновник.

Він також підкреслив, що у додатку "Дія" запустять цифровий кабінет пацієнта, в якому можна буде відслідковувати проходження медичних чекапів.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.