Новини » Спорт Читать эту новость на русском

Майже 100 медалей, світові рекорди та найтитулованіший спортсмен: Результати української збірної на Паралімпіаді-2020

Легендарна українська паралімпійська чемпіонка з паверліфтингу Лідія Соловйова після невдачі в змаганні оголосила про завершення кар'єри

Топ-новина
Топ-новина
Чемпіон

Напередодні в Токіо завершилися Паралімпійські ігри-2020. Змагалися представники 168 країн, було розіграно 539 комплектів нагород у 22 видах спорту (у тому числі 2-х дебютних). Українська національна збірна була представлена 143 спортсменами.

Про рейтинг України на іграх, результати та світові рекорди, встановлені нашими спортсменами, розповідаємо детальніше.

Україна в десятці кращих на Паралімпіаді-2020

У неділю, 5 вересня, українська національна збірна завершила виступ на XVI літніх Паралімпійських іграх у Токіо.

Упродовж 12-ти змагальних днів українські спортсмени виграли 98 медалей: 24 золоті, 47 срібних, 27 бронзових і у підсумку посіли 5-е місце за кількістю нагород і 6-е - у загальнокомандному заліку. Україна здобула медалі в 10-ти видах спорту з 15-ти, в яких була представлена.

Загалом було розіграно 539 комплектів нагород. Медалі Токіо-2020 завоювали представники 86-ти країн світу. Найбільше медалей у Китаю - 207. Другі за кількістю нагород британці - 124.

Новини за темою: Чому українські паралімпійці виступають краще за звичайних спортсменів?

Золоті нагороди українських спортсменів

Серед 24-х золотих медалей 5 найвищих нагород Паралімпіади-2020 здобув 26-річний харків'янин плавець Максим Крипак. Він став володарем золотих нагород на 100-метрівці вільним стилем, 100-метрівці батерфляєм, 400-метрівці вільним стилем, 100-метрівці на спині та на дистанції 200 метрів комплексним плаванням.

Максим Крипак

РБК-Україна

Він ще до офіційного завершення Паралімпійських ігор-2020 отримав звання найтитулованішого спортсмена цьогорічних змагань. Крім 5-ти золотих медалей він виборов два срібла.

Український плавець Денис Остапченко здобув золото на дистанції 200 метрів вільним стилем у класі S3.

Остапченко здобув третю медаль на Паралімпіаді пресслужба Паралімпійських ігор / Twitter

Український плавець Андрій Трусов завоював золоту медаль Паралімпіади-2020 в чоловічому запливі на 50 метрів вільним стилем S7. Також спортсмен виборов золото на дистанції 100 метрів на спині серед чоловіків у класі S7.

Андрій Трусов РБК-Україна

Плавець Михайло Сербін приніс Україні золото на 100-метрівці на спині.

Золоту медаль виборов український плавець Євген Богодайко на дистанції 100 метрів брасом.

Євген Богодайко. Фото: unian.ua/Reuters

Золотом Паралімпіади поповнив медальну скарбничку України Денис Дубров, вигравши нагороду на 200-метрівці комплексним плаванням.

Найвищу нагороду Паралімпіади-2020 здобула плавчиня Анна Стеценко на дистанції 400 метрів вільним стилем.

Паралімпійська чемпіонка Анна Стеценко Фото з відкритих джерел

Золото виборов веслувальник Сергій Ємельянов на байдарках-одиночках 200 м.

Легкоатлетка Оксана Зубковська виборола найвищу нагороду у стрибках у довжину з результатом 5,54 м.

Золото паралімпійській збірній України приніс Роман Полянський - він став першим у академічній греблі на 2000 м, які він подолав за 9:48.78.

Українські спортсмени Владислав Загребельний і Марія Помазан здобули золоті медалі. Зокрема Владислав Загребельний здобув золоту медаль у стрибках у довжину у класі Т37 із результатом 6.59. Легкоатлетка Марія Помазан посіла перше місце у штовханні ядра, стоячи у класі F35, із результатом 12.24.

Українська спортсменка Зоя Овсій стала чемпіонкою Паралімпійських ігор в Токіо у метанні булави у класі F51. Українка з п'ятої спроби метнула булаву на 25,12 метрів, що стало кращим результатом змагань.

Зоя Овсій Facebook Національного паралімпійського комітету України

Українка Анастасія Москаленко стала чемпіонкою XVI літньої Паралімпіади-2020. 21-річна представниця Дніпра виграла золоту медаль у штовханні ядра в класі F32.

Москаленко з рекордом світу виграла "золото" Паралімпіади у штовханні ядра пресслужба Паралімпійських ігор / Twitter

Українська спортсменка Марина Литовченко здобула золоту медаль у змаганні з настільного тенісу. Литовченко в трьох сетах (за 15 хвилин) перемогла представницю Росії Маляк Алієву з рахунками 11:6, 11:4 і 11:3.

Марина Литовченко - паралімпійська чемпіонка з настільного тенісу Фото з відкритих джерел

Українська спортсменка Мар'яна Шевчук стала паралімпійською чемпіонкою у паверліфтингу.

Паралімпійська чемпіонка з пауерліфтингу Мар'яна Шевчук

Telegram-канал Міністерства молоді та спорту

У медальний кошик України принесла золоту медаль плавчиня Єлизавета Мерешко. Варто зазначити, що саме вона здобула перше олімпійське золото української збірної на дистанції 50 м вільним стилем s6. Також вона виборола золоту медаль на дистанції 100 м брасом SB5.

Єлизавета Мерешко після перемоги на Паралімпійських іграх у Токіо Paralympic Games в Twitter

Здобув золоту медаль легкоатлет Максим Коваль у штовханні ядра. Нагороду спортсмен отримав після анулювання результатів учасника з Малайзії.

Український легкоатлет-паралімпієць Максим Коваль Getty Images

Новини за темою: Проміжні результати України на Паралімпіаді-2020: П'яте місце у медальному заліку та понад 50 нагород

Світові рекорди українських спортсменів

На Паралімпіаді-2020 представники збірної України відзначился кількома світовими рекордами.

Так, нові світові рекорди встановив плавець Максим Крипак:

• на дистанції 200 метрів комплексним плаванням з результатом 2 хвилини 05,68 с;
  • у запливі на 100 м на спині в категорії S10 з результатом 57:19;
  • на дистанції 100 метрів вільним стилем клас S10 з результатом 50,64 с.

Інший український плавець Андрій Трусов переміг на дистанції 100 метрів на спині серед чоловіків у класі S7 зі світовим рекордом.

Владислав Загребельний у стрибках у довжину у класі Т37 показав результат 6.59 м, встановивши європейський рекорд.

Українка Анастасія Москаленко у штовханні ядра встановила світовий паралімпійський рекорд в класі F32 – 7,61 метра.

Українська плавчиня Єлизавета Мерешко 25 серпня встановила паралімпійський рекорд у кваліфікаційному запливі - 2 хвилини 56,90 секунди.

Новини за темою: Двоє евакуйованих з Афганістану спортсменів прибули на Паралімпіаду у Токіо

Завершення спортивної кар'єри

Легендарна українська паралімпійська чемпіонка з паверліфтингу Лідія Соловйова оголосила про завершення кар'єри після того, як не змогла здобути медаль на Паралімпіаді у Токіо.