Курс до заощадження: Як перевести в Україні житло з централізованого на індивідуальне опалення

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Чинне законодавство дозволяє власникам квартир відмовлятися від споживання гарячої води та опалення

Тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні неухильно зростають. Найдорожчими серед них у багатоквартирних будинках є централізоване теплопостачання (ЦО) та гаряче водопостачання (ГВП). Одним із способів зменшити вартість ЖКП є відключення квартири від зазначених благ та облаштування індивідуального теплового пункту.

Розповідаємо детальніше, як у законний спосіб це зробити.

Хто може відмовитися від ЦО та ГВП

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26.07.2019 №169 "Про затвердження Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води" передбачена процедура відключення квартири від ЦО та ГВП.

Власники квартир мають право припинити використання компослуг, якщо на день набрання чинності Законом України "Про житлово-комунальні послуги" не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена від ЦО та ГВП, та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі.

Інформація про перелік багатоквартирних будинків, у яких не менше ніж половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від ЦО та ГВП, розміщується на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування, виконавців відповідних комунальних послуг.

Не допускається примусове відокремлення від ЦО та ГВП власників квартир, якщо сусіди відмовились від отримання таких компослуг.

Новини за темою: У наступному опалювальному сезоні платіжки за газ можуть зрости в Україні на 25-50%

Як отримати дозвіл на відключення компослуг у квартирі

Законодавством передбачена наступна процедура від'єднання житлового приміщення від централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання.

1. Для відокремлення (відключення) від ЦО та ГВП власник квартири має звернутися до органу місцевого самоврядування з письмовою заявою в довільній формі із зазначенням причини відокремлення (відключення) та подає інформацію про намір влаштування системи індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) такої квартири.

2. Заява від власника квартири передається на розгляд Комісії, яку вона має розглянути на найближчому засіданні за участю заявника або його уповноваженого представника.

3. Комісія надає заявникові рекомендації щодо можливих варіантів влаштування системи індивідуального теплопостачання та щодо збору вихідних даних і технічних умов для виготовлення відповідної проєктної документації. Витяг із протоколу Комісії з результатами розгляду звернення надається заявникові протягом 10 робочих днів.

4. Власник повинен розробити проєкт відключення теплопостачання, який виготовляється відповідно до державних будівельних норм і правил та має забезпечити ізоляцію транзитних стояків, а також, у разі потреби, перенесення транзитних стояків. Також, за потреби, власник має виготовити проєкт встановлення системи індивідуального теплопостачання.

Новини за темою: Здорожчання опалення та мільярдні борги: До чого може призвести впровадження річного тарифу на газ

Як проводяться технічні роботи з відключення компослуг у квартирі

Відокремлення квартири від ЦО та ГВП здійснюється у міжопалювальний період не пізніше ніж 01 жовтня у спосіб, що не перешкоджає постачанню теплової енергії та гарячої води до інших квартир, які користуються цими послугами.

Усі витрати, пов’язані з відокремленням квартири від ЦО та ГВП, здійснюються за рахунок власника.

Технічні роботи з відключення квартири від ЦО та ГВП здійснюється виконавцем робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання або постачання гарячої води (далі - виконавець).

Щоб провести технічні роботи власник квартири має повідомити про рішення постачальника відповідної комунальної послуги та виконавцю шляхом подання письмової заяви в довільній формі.

До заяви додається копія витягу з протоколу засідання Комісії про розгляд питання щодо відокремлення такої квартири від ЦО та ГВП, а також копія проєкту такого відокремлення.

Дату і час проведення відповідних робіт постачальник компослуги повідомляє власнику квартири письмово. Вона має бути не раніше ніж 15 календарних днів і не пізніше ніж 30 календарних днів від дати надсилання такого повідомлення власнику.

Якщо повідомлення від виконавців робіт надійшло власнику після 1 жовтня, то роботи переносяться на наступний міжопалювальний період.

Після завершення робіт із відокремлення квартири від ЦО та ГВП складається акт про відокремлення квартири від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води - по одному примірнику для:

  • власника,
  • представника виконавця комунальної послуги з постачання теплової енергії,
  • представника виконавця комунальної послуги з постачання гарячої води,
  • виконавця робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання,
  • виконавця робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем постачання гарячої води.

Такий акт підписується присутніми під час виконання робіт.

Після підписання акта виконавець відповідної комунальної послуги повідомляє власника про перегляд умов або розірвання договору про надання послуги.

Новини за темою: Зеленський підписав закон про тарифи на опалення

*****

Перехід на автономне чи індивідуальне опалення дозволить знизити вартість теплопостачання. Однак це потребує значних витрат для його організації.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.