Коронавірус "Дельта" в Україні: Скільки випадків зафіксували та як захиститись від недуги

Україна введе додаткові обмеження для тих, хто в’їжджає з Індії та Росії

Топ-новина
Топ-новина
Українська правда

Коронавірус не відступає, а один із найнебезпечніших штамів – "Дельта" – завойовує світ. Наразі загрозлива ситуація в Індії та Росії, однак цей варіант мутації дістався й України – виявлено майже два десятки випадків захворювання та перша смерть.

Про ситуації зі штамом "Дельта" в Україні, ефективність вакцин від недуги та темпи щеплення в нашій країні розповідаємо детальніше.

Поширення штаму "Дельта" в Україні

Індійський штам коронавірусу, який наразі домінує в Європі, шириться й Україною. Станом на середу, 28 липня, в Україні підтвердили 17 випадків зараження мутацією недуги "Дельта".

Головний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що більша частина підтверджена методом ПЛР-діагностики, а не секвенуванням. Він також уточнив, що випадки інфікування підтвердили в Києві, Закарпатській та Львівській областях.

Відомо, що більшість із цих 17 осіб відвідувала Росію та інші країни, де широко розповсюджений штам "Дельта".

Відомо і про першу смерть від цього варіанту коронавірусу. У Києві помер один із шести пацієнтів, госпіталізованих з індійським штамом. Він перебував в Олександрівській лікарні.

При цьому кількість інфікованих "Дельтою" в Україні може різко зрости. Директорка медичного закладу Людмила Антоненко розповіла, що після хресної ходи в столиці варто чекати на спалах захворюваності. Медик пояснила, що серед її учасників було багато тих, хто приїхав із Росії.

За словами лікарів, "індійський" варіант COVID-19 протікає більш агресивно, вже на другий чи третій день після госпіталізації знижується сатурація (показник насичення крові киснем). Також фахівці зазначають, що вік пацієнтів у важкому стані молодший – 30-40 років.

Новини за темою: Три регіони показують загрозливу тенденцію захворюваності на COVID-19, - Кузін

Нові правила перетину українського кордону

Щоб зменшити вірогідність завезення в Україну "Дельта"-варіанту коронавірусу, Кабінет міністрів планує внести зміни до правил перетину державного кордону. Ті хто в'їжджатимуть з Росії чи Індії після 7 днів перебування в цих країнах підлягатимуть обов'язковій самоізоляції чи обсервації.

РИА Новости

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, зазначив, що завдяки цим змінам ми зможемо робити якісніші епідеміологічні розслідування у разі виявлення носія. Самоізоляція або обсервація невакцинованих від COVID-19 людей сприятиме контролю і зменшить шанс нового масштабного спалаху на території нашої держави.

Варто зауважити, що для громадян України, які виїхали за межі країни до моменту набуття чинності до запропонованої постанови, повернення додому буде залишатись безперешкодним. З набранням чинності постанови громадяни України продовжать безперешкодно перетинати кордон у разі наявності хоча б одного щеплення від COVID-19.

Як захиститися від штаму "Дельта"

Експерти Постійної комісії з вакцинації (Stiko) Німеччини дійшли висновку, що комбінація векторної та РНК-вакцини надає найкращий захист проти штаму "Дельта" коронавірусу.

На думку вчених, люди, які отримали перше щеплення дозою вакцини AstraZeneca, друге мали б зробити вакциною на основі технології мРНК – до них відносяться препарати Biontech і Moderna. При цьому, незалежно від віку (попри те, що вакцинація AstraZeneca для людей молодше 60 років була заборонена).

При цьому повідомлялося, що перша доза вакцини проти коронавірусу від компаній Moderna, Pfizer-BioNTech і Oxford-AstraZeneca за два тижні після вакцинації вже дають захист від складного перебігу чи смертності через інфікування штамом "Дельта". Однак, ці висновки ще не рецензовані незалежними експертами.

У дослідженні, яке тривало з грудня до травня 2021 року в Онтаріо, брали участь 69 533 особи з позитивним результатом тесту на SARS-CoV-2.

З них 28 705 пацієнтів були з коронавірусом звичайного штаму, а 40 828 – із мутованими штамами: "Альфа", "Бета", "Гамма" та "Дельта".

Відтак ефективність вакцин для запобігання госпіталізації чи смертності через інфікування індійським штамом мали такі показники:

 • Spikevax (Moderna) – 96%;
 • Vaxzevria (Oxford-AstraZeneca) – 88%;
 • Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 78%.

Ефективність препарату для запобігання будь-яких симптомів коронавірусу штаму "Дельта" після першої дози, така:

 • Spikevax (Moderna) – 72%;
 • Vaxzevria (Oxford-AstraZeneca) – 67%;
 • Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 56%.

Наголошується, що за тиждень після двох доз вакцини від компанії Pfizer-BioNTech захист від важкого та смертельного перебігу хвороби під час інфікування індійським штамом сягає 87%.

Новини за темою: У МОЗ розповіли, з чим можна комбінувати генетичні вакцини

Вакцинація від коронавірусу в Україні

Планують змішувати різні вакцини від коронавірусу і в нашій країні. Йдеться про можливість введення другої дози препарату Comirnaty/Pfizer-BioNTech після першої дози м-РНК вакцини Moderna, якщо немає можливості закінчити вакцинацію таким же препаратом. Окрім цього, якщо у людини була важка алергічна реакція організму на першу дозу векторної вакцини від AstraZeneca, то, за рішенням лікаря, дозволяється ввести другу дозу Comirnaty.

Наразі в Україні триває п'ятий, останній, етап вакцинації від коронавірусу. Щеплення можуть отримати всі охочі, віком від 18 років. Цей етап відкриває вільний доступ до всіх вакцин – препаратів від Sinovac, AstraZeneca, BioNTech-Pfizer і Moderna.

Під час п'ятої хвилі вакцинації дозволять щепити проти коронавірусу деяких дітей при виїзді за кордон, за умови, якщо вони матимуть відповідні рекомендації лікарів. Неповнолітнім віком від 12 до 16 років робитимуть щеплення препаратом Pfizer, і буде чіткий алгоритм, у яких саме випадках.

Наразі щеплення від коронавірусу проводиться:

 • у пунктах вакцинації – людей віком від 60 років та людей віком 18-59, які мають супутні захворювання;
 • в центрах масової вакцинації – дорослих від 18 років.

Також щеплення проводять мобільні бригади, їхніми послугами можуть скористатися:

 • професійні групи (медики, освітяни, військові, соціальні працівники, працівники органів державної влади та ін.);
 • організовані колективи із більше, ніж 50 людьми;
 • маломобільні громадяни.

Перелік центрів і пунктів, а також графік їх роботи, можна знайти на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Як записатися на щеплення від коронавірусу можна дізнатися за посиланням.

Новини за темою: За необхідності Україна може робити COVID-вакцинацію з трьох доз, - Ляшко

*****

Станом на ранок 29 липня в Україні виявили 2 250 907 випадків коронавірусу, 2 185 849 людей одужали, 52 916 – померли. Повністю вакцинувалися від коронавірусу 1 874 958 людей, а одну дозу вакцини отримали 3 350 500 осіб.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.