Коли очікувати піку захворюваності та яким регіонам загрожує червона зона: Все, що варто знати про боротьбу із COVID-19 в Україні

Найгіршою ситуація з кількістю хворих на коронавірус в Україні може бути у листопаді

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Уже у вересні в Україні значно зросла добова кількість нових COVID-випадків. Особливо статистика пішла вгору у другій половині місяця. Однак, на думку і українських вчених, і чиновників із Міністерства охорони здоров'я, добовий приріст інфікованих сягатиме понад 15 тисяч, а пік захворюваності очікується в листопаді.

Про все детальніше розповідаємо далі.

Ситуація з коронавірусом в Україні

Минулого тижня добова кількість нових випадків захворювання на COVID-19 сягнула 9 тис. А вчені Київського політехнічного інституту та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського спрогнозували, що під час піку нової хвилі коронавірусу захворюваність в країні може становити 15-18 тисяч випадків за добу.

Пандемія COVID-19 поширювалася із січня 2020 по вересень 2021 року, мала три хвилі, і наразі йде четверта.

В отриманих вченими результатах йдеться, що завдяки вакцинації, кількість випадків захворюваності та смертності від COVID-19 у світі, зменшилася, у порівнянні з другою і третьою хвилями. Це відбувається в країнах, де проживає більше вакцинованого населення.

Українська правда

За розрахунками вчених, Україна увійшла до групи країн, в яких нова хвиля ще не встигла досягти максимуму. Але вже у вересні 2021 року показники смертності перевищують тогорічні.

Причинами ускладнення епідемічної ситуації з COVID-19, на думку вчених, є значне послаблення карантину в літній період та з початку вересня – в більшості навчальних закладів.

Новини за темою: МОЗ пропонує українцям взяти участь у випробуванні ліків проти коронавірусу

Від жовтої до червоної – у який областях перевищені показники

З 23 вересня Україна перейшла в жовту зону карантину, однак, за показниками МОЗ, деякі регіони впритул наблизились до помаранчевого рівня епіднебезпеки.

Станом на ранок суботи, 25 вересня, чотири області відповідали помаранчевому рівню епідемічної небезпеки. Перехід у помаранчеву зону карантину загрожував Дніпропетровській, Донецькій, Тернопільській та Черкаській областям. У цих областях перевищений показник госпіталізацій пацієнтів з коронавірусом.

Станом на ранок 26 вересня, до цього переліку додалася Кіровоградська область. Аналогічна ситуація спостерігалася на ранок 27 вересня. В усіх цих регіонах перевищено допустимий показник динаміки госпіталізацій хворих коронавірусом.

Норма динаміки загальної кількості госпіталізованих пацієнтів з підтвердженим COVID-19 чи підозрою на захворювання повинна складати не більше ніж 50%.

МОЗ

А головний санітарний лікар Ігор Кузін зазначив, що вже через два або три тижні кілька областей України можуть перейти до червоної зони адаптивного карантину. Загрозлива ситуація минулого тижня склалася в наступних регіонах:

  • Житомирська область;
  • Луганська область;
  • Львівська область;
  • Харківська область.

Детальніше про карантинні обмеження, які наразі діють в Україні, можна дізнатися за посиланням.

Новини за темою: У МОЗ назвали атипові симптоми штаму коронавірусу "Дельта"

Коли очікувати пік захворюваності на COVID-19

У Міністерстві охорони здоров'я України прогнозують пік захворюваності на коронавірус приблизно на листопад. Водночас, якщо кількість хворих продовжуватиме зростати, то ситуація може погіршитися вже у жовтні.

"Раніше ми, дійсно, рахували, що піковий рівень навантаження на систему охорони здоров'я припаде на листопад-грудень цього року. Зараз ми бачимо, що майже за всіма прогнозами такі пікові навантаження можуть бути раніше.

Те, що ми бачимо точно – пікові навантаження будуть однозначно припадати на листопад. Але чи будуть вони зачіпати жовтень, чи будуть відтягуватися на грудень – поки сказати важко", – зазначив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Коли може закінчитися карантин в Україні

Очільник Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко припустив, що протиепідемічні обмеження можуть бути зняті в Україні вже навесні, але є умова – потрібно вакцинуватися.

"Вакцинуємося до Нового року – на весну зможемо спокійно жити без карантинних обмежень", – відповів Ляшко на запитання, коли може закінчитися карантин.

Новини за темою: Нормальне життя після пандемії коронавірусу повернеться протягом року, - глава Pfizer

Ляшко також зазначив, що навіть вакциновані особи наразі мають носити маски, оскільки багато людей не вакциновані, а людина, яка отримала щеплення, може переносити збудника.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.