Кільцеподібне сонячне затемнення 10 червня: Хто та як може побачити астрономічне явище

Цього місяця відбудеться перше сонячне затемнення року

Топ-новина
Топ-новина
Кільцеве сонячне затемнення REUTERS

Після затемнення Місяця, яке відбулося наприкінці травня, другим затемненням стане сонячне. Воно відбудеться 10 червня. До речі, це астрономічне явище теоретично можна буде спостерігати на частині території України.

Розповідаємо детальніше про особливості сонячного затемнення та його вплив на людей.

Як виникає затемнення Сонця

У період сонячного затемнення Місяць стане між Сонцем і Землею, тим самим сонячне світло перекриється частково або повністю. Кільцеподібне сонячне затемнення має вигляд яскравого кільця, що світиться навколо Місяця. Саме таке станеться 10 червня.

Це затемнення 147 Саросу (інтервалу часу, після якого затемнення Місяця і Сонця приблизно повторюються в тому ж порядку), тому воно дублює аналогічне 31 травня 2003 року.

Хто зможе побачити сонячне затемнення

Кільцеподібне сонячне затемнення розпочнеться в провінції Онтаріо (Канада) в точці трохи на північ від озера Верхнє. Далі, рухаючись в північно-східному напрямку, смуга пройде через частину Канади, а потім, слідуючи вже в північному напрямку, пройде по крайній північно-західній частині Гренландії.

Найбільша фаза затемнення настане в 13 год. 41 хв. 51 с. за Києвом в точці з координатами 80° 49' пн. ш. і 66° 48' з. д.

Спостерігати затемнення зможуть жителі 60 країн, в тому числі – і України, крім Криму та частини Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.

Жителі Києва зможуть спостерігати сонячне затемнення з 13:26 за київським часом. Максимальної фази воно досягне о 14:15 і закінчиться о 15:03. При спостереженні зі столиці Сонце буде закрито на 12%.

Затемнення унікальне тим, що його можна буде побачити на Північному полюсі, це єдине кільцеподібне затемнення, що проходить через дану точку, у XXI столітті.

Новини за темою: Перерахунок пенсій, е-лікарняні та нові правила користування YouTube: Топ основних змін червня 2021 року

Правила споглядання астрономічного явища

Спостерігати затемнення слід через спеціальні засоби захисту, наприклад, астрономічні окуляри. З підручних предметів підійдуть:

  • рентгенівські фотознімки та засвічена фотоплівка;
  • лазерні диски, магнітний центр дискети (ви ще пам’ятаєте, що це?);
  • зварювальні маски;
  • закопчене над свічкою скло або плівка.

Сонячне затемнення. Фото: EPA/FRANCIS R. MALASIG

При цьому варто пам'ятати, що сонцезахисні окуляри не захищають очі при спостереженні за Сонцем під час затемнення. Категорично забороняється дивитися на Сонце через бінокль або телескоп без спеціального захисту. При використанні фільтрів та засобів захисту не варто тримати їх близько до очей, щоб не отримати опік.

Звичайно спостерігати сонячне затемнення можна буде за умови безхмарної погоди.

Що варто робити у день сонячного затемнення

Це унікальне астрономічне явище символічно можна схарактеризувати як прояснення. За словами астрологів, сонячні затемнення сприятливі для корекції якостей характеру, для зміни в поведінці, у взаєминах.

Оскільки Сонячне затемнення 10 червня 2021 відбувається в знаку Повітряної стихії – в Близнятах, то ресурси для майбутнього можна придбати шляхом активізації ментальної сфери – навчання, отримання інформації, спілкування. У цей період варто бути готовими до того, що життєві сили можуть перевірятися в екстремальних ситуаціях. Тобто це буде "струс" в інтересах майбутнього. Перегляд майбутніх перспектив, з урахуванням минулого досвіду і повне оновлення, трансформація, відродження.

Особливо уважними в цей період варто бути тим, хто:

  • страждає захворюваннями серцево-судинної системи;
  • має різні хронічні захворювання;
  • схильний до депресій, панічних атак, страждає від різних розладів нервової системи;
  • неспокійними під час затемнення можуть бути маленькі діти.

У цей період не варто:

  • планувати на дату затемнення жодних важливих подій, доленосних кроків та проєктів;
  • розпочинати бізнес, реєструвати шлюб і планувати зачаття дитини на фази місячних і сонячних екліпсів.

Новини за темою: День Конституції, Трійця та кільцеве сонячне затемнення: Головні свята та астрономічні явища червня-2021

Також варто бути обережними зі своїми висловлюваннями – навіть з найменшої іскри може спалахнути полум’я конфлікту.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.