Готуємося до дистанційки? Як навчатимуться учні при посиленні карантинних обмежень в Україні

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

В Україні повністю вакциновано близько 35% освітян

Майже два тижні учні навчаються у звичному режимі, однак минулого тижня в Україні вже заговорили про перехід на дистанційне навчання. Причиною тому запровадження жовтої зони карантину та низький рівень вакцинації освітян.

Яким областям "загрожує" перехід на дистанційну форму навчання та коли запровадять жовту зону карантину розповідаємо детальніше.

За яких умов впроваджуватимуть дистанційне навчання

У МОЗ повідомили, що формат навчання учнів залежить від рівня епідемічної небезпеки в регіоні та темпів щеплення освітян.

Так, зелений рівень епідемічної небезпеки (низький рівень захворюваності) передбачає:

  • Відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі. Однак варто дотримуватися протиепідемічних заходів, затверджених головним санлікарем України для дошкільних закладів та закладів освіти.

При жовтому та помаранчевому рівні епідемічної небезпеки (середній рівень захворюваності) дозволено:

  • Відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано щонайменше 80% персоналу. Освітній процес забезпечується за різними формами: як дистанційно, так і безпосередньо в закладі освіти з дотриманням правил дистанціювання та дотримання протиепідемічних вимог.

Рішення про організацію освітнього процесу ухвалює педагогічна рада навчального закладу в межах чинного законодавства. При цьому до роботи в жовтій зоні будуть допускатися шкільні колективи, які щеплені хоча б однієї дозою вакцини.

Червоний рівень епідемічної небезпеки (високий рівень захворюваності) передбачає:

  • Відвідування закладів освіти забороняється всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1–4 класів шкіл за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80% персоналу. Інші здобувачі освіти переходять на дистанційне навчання.

Окрім цього, у МОЗ закликали освітян дотримуватися протиепідемічних заходів і обрати щеплення як один із найефективніших засобів профілактики поширення коронавірусної інфекції.

Новини за темою: ВООЗ закликає ввести COVID-тестування у школах для уникнення "дистанційки"

Які регіони на порозі дистанційного навчання

Минулого тижня в Міністерстві охорони здоров'я України попередили про ймовірний перехід країни в жовту зону карантину з 13 вересня. І школи в деяких областях почали готуватися до впровадження дистанційного навчання. Адже головна умова, яка дозволяє працювати навчальним закладам у жовтій зоні - вакцинація не менше 80% освітян не виконана.

В Івано-Франківській громаді повний поріг вакцинації персоналу (80%) подолали лише 5 закладів освіти.

У Чернігові лише у двох закладах освіти вакцинувалось 80% персоналу – у школі №17 та №35.

У Рівненській області повністю вакцинувалися понад 80% педагогів лише у 46 закладів освіти з 1 230. У Рівному взагалі жоден зі 106 закладів не подолав таку позначку.

Станом на 7 вересня 80% працівників вакцинували у 17 школах Одеси.

Не всі освітяни вакцинуватися і в Львівській, Чернівецькій, Волинській областях.

А ось у Турійській громаді Волинської області вже перейшла на онлайн-навчання. Коронавірус діагностували у шести із 27 працівників навчального закладу. У цьому закладі проти COVID-19 вакциновані всього двоє працівників.

Минулого тижня найнебезпечнішими в плані епідемії були Чернівецька, Вінницька та Львівська області.

Начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко розповів, що тільки 35% працівників шкіл повністю вакциновані. Одну дозу отримали 62% освітян. Найкраща ситуація з вакцинацією вчителів у Київській області: там обидва щеплення зробили 56% освітян. Найгірші показники у Волинській та Запорізькій областях: вакцину там отримали близько 20% вчителів.

За його словами, всі вчителі продовжуватимуть працювати незалежно від того, чи вакциновані вони, а заклад освіти працюватиме, тільки буде використовуватись дистанційна форма навчання.

У МОН також повідомили, що наразі виділені гроші на придбання техніки для вчителів на випадок, якщо їм доведеться працювати дистанційно.

При цьому рішення про роботу закладів освіти в окремих областях ухвалюватимуть місцеві органи управління.

Тож, фактично при переході в жовту зону перейти на дистанційне навчання доведеться багатьом школам, якщо темпи вакцинації освітян не будуть пришвидшені.

Новини за темою: Попри вакцинацію, маски та соціальна дистанція залишаться обов'язковими, - ВООЗ

Жовта зона карантину - бути чи не бути

Попри стрімке збільшення хворих на коронавірус в Україні, карантин із 13 вересня не посилили.

"Станом на 9 вересня, згідно з індикативними показниками, є підстави для запровадження жовтого рівня епідемічної небезпеки. З урахуванням цього МОЗ звернулось до Кабміну щодо розгляду цього питання на засіданні Національної комісії з ТЕБ і НС.

Очікуємо, що орієнтовно в середу Кабмін також розгляне внесені МОЗ зміни до постанови Кабміну щодо переходу областей до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки для роботи навчального закладу в умовах адаптивного карантину", - зазначив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

За словами міністра, в разі прийняття рішення про схвалення ініційованих змін до постанови Кабміну, вона набере чинності не раніше, ніж за 7 днів.

"Концептуальний підхід такий: спочатку уряд ухвалює зміни до постанови щодо визначення жовтого і червоного рівнів епідемічної небезпеки, а після цього буде скликано засідання комісії з ТЕБ і НС, на якому буде прийнято рішення про переведення всієї країни до жовтого рівня епідемічної небезпеки, яке вступить у дію через 7 днів", - уточнив глава МОЗ.

Надалі рішення про переведення країни до помаранчевого і червоного рівнів епідемічної небезпеки ухвалюватиме уряд, а щодо кожної області окремо – у разі досягнення відповідних показників, що стосуються рівня захворюваності, тестування і завантаження медичних закладів.

Тож, принаймні цього тижня Україна житиме ще за правилами зеленої зони, а які обмеження діятимуть при переході до жовтої, читайте детальніше тут.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.