Готовий дводенний маршрут Полтавщиною: Дорога через музеї пива, равликові ферми та рідні місця Гоголя

Як подорожувати на власному авто та не пропустити найцікавіші місця області

Топ-новина
Топ-новина
Автомобільний туризм Фото з відкритих джерел

Подорожі власним авто відкривають нові можливості для туристів. Лише біля звичайної траси Київ-Харків можна побачити місця зйомок культових радянських фільмів, палаци князів і меморіали. Та якщо ви хочете дізнатися більше про кожний регіон України, краще подорожувати в межах області.

Для першої мандрівки один із найцікавіших варіантів – Полтавщина. Тут є унікальні пам’ятники, архітектурні ансамблі та не лише. Яким саме маршрутом варто рухатися тут і які місця шукати під час дводенної подорожі, читайте далі у нашому матеріалі.

Перший день: від серця регіону до миргородського курорту

Полтава – Диканька – Опішня – Великі Сорочинці – Миргород

Маршрут регіоном варто починати о 10-й ранку з його серця – Полтави. Це місто існує вже понад 1100 років. Його руйнували та відновлювали. У певні періоди тут відбувалися найважливіші події для нашої історії. Одна з таких – Полтавська битва 1709 року, яка визначила долю українського народу на два століття. І це не все.

Поле Полтавської битви Фото з відкритих джерел

 

Саме на Полтавщині народилися поет Іван Котляревський, письменник Панас Мирний, історик Михайло Драгоманов та багато інших. Якщо ви подорожуєте власним авто, то варто завітати до таких місць:

Прирічковий парк – розташований у мікрорайоні "Левада". У ньому можна відпочити на берегах Ворскли. Найкращий спосіб – влаштувати невеликий пікнік.

Прирічковий парк у Полтаві Фото з відкритих джерел

Кругла площа – історичний майдан у центрі міста. Є два способи сюди доїхати. Перший – вулицею Патріарха Мстислава, інший – через вул. Небесної сотні. У центрі ви побачите архітектурний ансамбль, закладений у 1805-1841 роках.

Новини за темою: "Духовна столиця України": Топ цікавих місць Полтави, які не залишать байдужими

Кругла площа Фото з відкритих джерел

Тут ви можете залишити авто на паркінгу. Потім варто прогулятися вулицею Соборності до Білої альтанки, поглянути на пам’ятник галушці та Подільську вежу. Потім знову варто повернутися в центр.

Біла альтанка find-way.com.ua

Якщо є час, відвідайте парк "Перемоги", Каштанову алею та просто поблукайте центральними вулицями. Можна завітати і до Музею важкої бомбардувальної авіації. Усі ці пам’ятки потрібно оглянути за дві-три години. Витратили чотири години і більше – варто пошукати більше пам’яток і зостатися на ніч у місті. Це коштуватиме від 450 грн за добу.

А якщо на годиннику лише 13:00 або 14:00, вирушайте в дорогу.

Диканька. Поки ви в Полтаві, їхати потрібно в сторону площі Зигіна. Від центру туди веде вулиця Соборності. Зліва від вас буде Каштанова алея. У її кінці – поворот праворуч. Після цього маневру ви опинитеся на автошляху Н12. За пів години ви будете в Диканьці. На виїзді з міста можна зробити зупинку – відвідати Музей Полтавської битви. За близько 15 хвилин праворуч також буде розташований гірськолижний курорт Сорочин Яр.

До смт Диканьки їхати пів години. Це поселення колись прославив видатний російський письменник українського походження М. Гоголь у творі "Вечори на хуторі біля Диканьки". Тут варто завітати до таких місць:

Свято-Миколаївська церква – пам’ятка архітектури національного значення. Збудована у стилі класицизму в 1794-1797 роках. Сприяв цьому Віктор Кочубей, представник українського аристократичного роду.

Свято-Миколаївська церква у Диканьці find-way.com.ua

Свято-Троїцька церква – мурований храм, збудований 1780-го року. Засновником також був В. Кочубей. Це одна з пам’яток, яка тісно пов’язана із творчістю М. Гоголя. Письменник часто відвідував ці місця. Саме вони змальовані у "Вечорах на хуторі біля Диканьки".

Свято-троїцька церква у Диканьці Фото з відкритих джерел

Кочубеївські дуби – кілька вікових дерев від старовинної діброви. Саме вона колись оточувала маєток Кочубеїв. Сьогодні це частина ландшафтного регіонального парку "Диканський".

Наостанок, варто поглянути на Тріумфальну арку – єдину пам’ятку на території сучасної України на честь перемоги над військами Наполеона у 1812 році.

Опішня. Від Диканьки сюди їхати 20 хвилин тим самим автошляхом. І однозначно варто, адже за такий короткий проміжок часу ви потрапите в серце українського гончарства. Для туристів тут є усе необхідне. Головна пам’ятка Опішні – Національний музей-заповідник українського гончарства. У ньому ви побачите ексклюзивні роботи місцевих гончарів, а також майстрів інших регіонів.

До складу заповідника також входять:

  • Меморіальний музей-садиба гончарської родини Пошивайлів;
  • Меморіальний музей-садиба гончарки Олександри Селюченко;
  • Музей родини Кричевських та інші установи.

У околицях Опішні також розташоване Більське городище. Це археологічна пам’ятки скіфської доби – племена жили ще до нашої ери. Звертайте увагу на школи та інші будівлі – на їх місці колись стояли храми ХVIII ст.

Великі Сорочинці. Сюди їхати близько 50 хвилин дорогою Р42. Це село Миргородського району. Найбільше воно відоме Сорочинським ярмарком, де можна придбати продукцію приватних підприємців, побачити різноманітні вистави та послухати виступи колективів. Цьогоріч він проходить з 17 до 22 серпня. З програмою заходу можна ознайомитися тут.

Сорочинський ярмарок Фото з відкритих джерел

Крім того, у Великих Сорочинцях розташований будинок, де народився М. Гоголь. Сьогодні в ньому працює літературно-меморіальний музей. Тут зберігаються особисті речі, вірші, фотокопії рукописів та багато іншого.

Літературно-меморіальний музей ім. М. В. Гоголя Фото з відкритих джерел

Також варто відвідати Спасо-Преображенську церкву – один із найкращих зразків церковної архітектури барокового стилю. Збудована у 1732 році за сприяння гетьмана Данила Апостола.

Спасо-Преображенський собор у Великих Сорочинцях find-way.com.ua

Миргород. Це місто-курорт на Полтавщині. Тут чисте повітря, багато зелені та цікавих пам’яток. Саме у місті можна побачити ще одну пам’ятку з твору М. Гоголя – Миргородську калюжу. Вона описана у повісті "Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем".

Новини за темою: Покращити здоров'я за 250 гривень: Чи варто їхати мандрівникам у Миргород на день

Миргородська калюжа Фото з відкритих джерел

Варто також завітати в ландшафтний парк "Березовий гай" і краєзнавчий музей. Ночувати теж потрібно в Миргороді. Ціна оренди тут – від 400 грн за добу на двох.

Березовий гай у місті Миргород Фото з відкритих джерел

День другий: де знайти унікальні музеї та равликові ферми

Велика Багачка – Решетилівка – Абазівка – Супрунівка – Терентіївка – Ковалівка – Полтава

Велика Багачка. На другий день варто прокинутися та вирушити автошляхом Т1719. Перша зупинка на цьому маршруті – смт Велика Багачка. До поселення їхати близько 25 хвилин. Сюди варто завітати, щоб відпочити на березі річки Псел. Крім того, тут також є курорти та бази відпочинку.

Велика Багачка на Полтавщині Фото з відкритих джерел

Решетилівка. Ще 47 кілометрів дорогою і ви потрапите в місто Решетилівка. Воно відоме ще з середини XVII століття. Колись його відвідував і український поет Тарас Шевченко. Згадки про Решетилівку відображені у повісті "Близнюки".

Та найбільше Решетилівка славиться художніми промислами, зокрема, килимарством. Ця галузь існувала тут ще за часів Київської Русі. Утім, лише в 1905 році створили ткацьку майстерню, яка перетворилася в артіль. Та сьогодні масштаби виробництва вже не такі.

Осередків килимарства у місті сьогодні декілька. Це домашня майстерня родини Пілюгіних, Решетилівське художнє училище, а також майстерня художніх промислів "Соломія". Килими, гобелени та інші експонати можна побачити у цих місцях.

Як виготовляють килими в Решетилівці Ukrainer

Абазівка. Це село в Україні. Воно розташоване уздовж траси М03. До нього їхати близько 20 хвилин. Тут розташований Музей пива і самогону. У ньому можна поглянути на унікальні експонати. Вони стосуються пивоваріння та самогонного промислу, які засновники збирали понад 7 років. У музеї проводять майстер-класи та дегустації.

Музей пива і самогону в с. Абазівка Полтавської області Фото з відкритих джерел

Супрунівка. Це невелике село Полтавської області. Воно розташоване лише за 3 км від міста. І тут варто зробити невелику зупинку на декілька годин, щоб відпочити в аквапарку "Ріо". На території є декілька басейнів, дорослі атракціони та навіть готель.

Новини за темою: На Захід слідами неандертальців та через архаїчні млини: Що чекає туристів на трасі М06

Аквапарк у Полтавській області Фото з відкритих джерел

Ковалівка. Оминаючи місто трасою М03, потрібно проїхати аж за Давидівку в бік Харкова. За цим поселенням буде розворот. Це інший спосіб в’їхати до міста. За пів години ви потрапите в с. Ковалівку.

Воно розташоване на берегах лівої притоки Ворскли – річці Коломак. Та приїжджають сюди заради іншого – екопарку. У ньому мешкають сурикати, рисі та водоплавні птахи. Працює він щодня.

Екопарк у Ковалівці Фото з відкритих джерел

Терентіївка. Щоб отримати дійсно приємні враження від такого дводенного туру, маршрут варто закінчити у селі Терентіївка. Тут ви побачите унікальну ферму – равликову.

Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про визначні місця уздовж траси М06 Київ-Чоп, у якому розповідається про Корецький замок, Голубі озера та Гореницький заказник.

Також є матеріал про Полтаву, де можна прочитати детальніше про історію міста, визначні місця та найдешевші способи сюди дістатися.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.