Гігантські черепахи, дракони та пляжі: Топ національних парків світу, які варто відвідати

Небезпечний Комодо, автентичний Йосеміті та екзотичний Крюгер

Топ-новина
Топ-новина
Національний парк Галапогос Фото з відкритих джерел

Кожний подорожує із різною метою. Хтось купує квитки на літак і вирушає за тисячі кілометрів, щоб побачити розкішні замки. Водночас деякі туристи долають відстань, щоб просто насолоджуватися природою.

І вона в кожній країні унікальна. Подекуди переважно гірський ландшафт, а десь – більше водойм. У кожному куточку планети є рідкісні пейзажі. І на кращі з них можна поглянути в національних парках. Тож, де шукати особливі краєвиди у світі, читайте далі у нашому матеріалі.

Національний парк Комодо

Розташований в Індонезії. Охоплює три великі острови: Комодо, Падар, Рінко, а також 26 дрібніших. Не можна забувати й про води проток, які омивають їх – Сапе, Лінтах та Сумба. Парк заснували у 1980 році, щоб захистити дракона Комодо – видатну ящірку, яка може досягати 3 та більше метрів у довжину та набирати масу понад 70 кг. Саме заради них чимало туристів приїжджають сюди.

У 1991 році парк став об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО, а потім біосферним заповідником. Крім того, сьогодні тут трапляється чимало тварин, які притаманні австралійському клімату: королівські голуби. Какаду тощо. Пізніше Комодо обрали одним із 7 Нових чудес природи. Острови мають вулканічне походження, а пісок – коралове. Є декілька оглядових майданчиків із видами на море.

Відвідувати парк без місцевих гідів заборонено – дикі тварини занадто небезпечні.

Дракони Комодо - тварини національного парку Індонезії Фото з відкритих джерел

Національний парк Фіордленд

Є найбільшим у Новій Зеландії. Створений у 1952 році. Займає площу понад 12 500 км². Крім того, на цій території можна побачити найглибші озера країни та гори, які досягають у висоту в 2746 метрів. Окрасою парку також виступають мальовничі водоспади: Браун, Боуен і Стерлінг. Від 1990 року парк включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Парк приваблює туристів своєю флорою та фауною. Тут можна побачити екземпляри дерев віком до 800 років та численні болота з рослинністю. На цій території проживає найбільша кількість птахів Нової Зеландії. Є рідкісні представники: какапо та такахе. А у фіордах мешкають пінгвіни Вікторії та морські котики.

Новини за темою: Топ оглядових майданчиків світу: Де можна "прогулятися небом" та отримати гострі відчуття

Національний парк Казіранґа

Розташований у штаті Ассам, Індія. Має статус парку з 1974 року, але був заснований на початку ХІХ століття. Сьогодні це об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. Має площу 688 км². Туристів сюди приваблюють тропічні ліси, річки та луки. На цій території пасуться слони. Також популярним парк є завдяки найбільшій у світі популяції однорогого носорога. І це далеко не все. Трапляються бенгальські тигри, болотні олені та сотні видів рідкісних птахів.

Парк Казіранґа в Індії Фото з відкритих джерел

Національний парк Корковадо

Розташований на узбережжі Тихого океану, на півострові Оса в Коста-Риці. Займає площу 42500 га. Ця територія вкрита дощовими лісами. Крім того, її майже не торкнулася людина. Парк заснований у 1975 році. У ньому водночас існує щонайменше вісім екосистем.

Тут росте 500 видів дерев. Наймасивнішим є бавовняне дерево. Воно може сягати 3-х метрів у діаметрів та 70 у висоту. У Корковадо мешкають понад 10 тисяч видів комах. Основна популяція червоних ара зосереджена теж тут. Трапляється отруйна змія кайсака, ягуари, мавпи та броненосці.

Національний парк Галапагос

Розташований на території однойменних островів, якими управляє інститут Національних парків Еквадору. Майже всю площу займає національний парк. З 1979 року це об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО. Та це не все. Пізніше увійшов до світової мережі біосферних заповідників завдяки своїй унікальності.

Унікальна флора островів охоплює 500 видів ендемічних видів судинних рослин. Також тут водяться десятки птахів. Є 42 види плазунів, 15 ссавців і 79 риб. Саме тут мешкає відома галапагоська черепаха. Найулюбленішим місцем туристів є Тортуга-Бей на острові Санта-Круз. Відвідування парку супроводжується жорсткими правилами для туристів.

Національний парк Галапогос Фото з відкритих джерел

Національний парк Йосеміті

Розташований у штаті Каліфорнія, США. Має площу 3081 км². Більшість парку вважається територією дикої природи. У 1984 р. отримав статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відтоді мільйони туристів щороку приїжджають подивитися на скелі, водоспади та річки з кришталево чистою водою.

Найвідомішою пам’яткою парку є долина Йосеміті. Тут можна побачити скелю Ель Капітан висотою 2307 метрів над рівнем моря – один із найпопулярніших маршрутів для альпіністів. Не варто забувати про численні озера та льодовики.

Новини за темою: Хвилі, сонце та океан: Кращі пляжі Каліфорнії, де можна відпочити як у кінофільмах

Йосемітський водоспад. Фото: Nikhil Shahi/Flickr

Національний парк Арки

Розташований у штаті Юта, неподілік міста Моаб. Має площу 309 км². Статус національного парку наданий у 1971 році. Сюди приїжджають, щоб поглянути на утворення з пісковика. Це понад 2000 природних арок, які формувалися багато років. Є інші геологічні форми вивітрювання теж. Найвідоміша пам’ятка – "Струнка арка"

Національний парк Крюгер

Розташований у ПАР. Є складовою частиною Прикордонного парку Великий Лімпопо. Це один із найбільших заповідників у світі. Його площа дорівнює території сучасного Ізраїлю. Тут є чимало річок. У них живе понад 2000 бегемотів. На території парку також можна побачити африканського бойового орла – розмах його крил сягає 2,6 метра.

Трапляються величезні нільські крокодили. Вони полюють на зебр, іноді дорослих левів. Трапляється також пантерова черепаха. Саме на цій території водиться гримуча змія, чорношия кобра та чорна мамба.

Слони у парку Крюгер, ПАР Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про парки в Україні, в якому розповідається про цікаві місця для прогулянок із сім'єю від Умані до Гомільшанських лісів на Харківщині.

Також є матеріал про штат Каліфорнія, де можна прочитати про вартість перельоту, найцікавіші локації та нюанси відпочинку.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.