Електронна черга, розмір податків та процедура реєстрації: Як стати законним власником "євробляхи" в Україні

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

З червня діють пільгові умови реєстрації авто, ввезеного до 2021 року

Процедура придбання транспортного засобу за кордоном та ввезення його в Україну використовується часто. Адже вартість авто за межами нашої країни значно нижча. Однак серйозною перепоною на шляху до користування автомобілем в Україні є його розмитнення. Проблема реєстрації "євроблях" обговорюється не один рік і щоб її вирішити створюються пільгові умови розмитнення.

Які документи потрібні, щоб зареєструвати автівку в Україні швидко, без довжелезних черг і космічних витрат детальніше в матеріалі "Першого Незалежного".

Навіщо реєструвати автівку в Україні?

Реєстрація автомобіля є однією з найпопулярніших державних послуг у нашій країні. Приміром, протягом 2020 року українці здійснили 1,2 мільйона реєстраційних операцій.

Власне, реєстрація автомобіля фактично є найголовнішою дією після його придбання. Завершена реєстрація транспортного засобу документально підтверджує, що ви є його власником – ви матимете на руках свідоцтво про реєстрацію (тобто технічний паспорт) та унікальний номерний знак.

Українське законодавство забороняє громадянам їздити навіть на власних автомобілях, якщо вони не зареєстровані офіційно. За таке порушення, яке рано чи пізно обов’язково розкриється, вам загрожуватиме від 850 гривень штрафу (якщо спіймали вперше) та 1700 гривень – за повторне. Окрім цього, суд може призначити 40 годин громадських робіт або вилучення автомобіля.

Новини за темою: Кабмін пропонує спрямувати кошти від розмитнення "євроблях" на боротьбу з COVID-19

Процедура реєстрації автомобіля

За правилами, реєстрація транспортного засобу проходить у два етапи.

Перший етап передбачає внесення свого імені до електронної черги сервісного центру МВС. Для цього необхідно авторизуватися за допомогою сервісів "Банк ID" або "Дія ID", обрати державну послугу, забронювати зручний час і обрати зручний територіально сервісний центр МВС. Після цього система надішле вам талон електронної черги з відповідним номером.

В рамках першого етапу відбувається власне процес реєстрації. Після цього власник автівки отримає номерний знак із кодом регіону, який відповідатиме області, де розташований обраний вами сервісний центр МВС.

Далі потрібно приїхати до сервісного центру разом з автомобілем. У випадку, якщо автівку імпортують з-за кордону на фізичну особу, вам знадобиться пакет документів. Ідеться про такі:

 • посвідчення митниці, яке є підтвердженням того, що авто розмитнене, оригінал вантажної митної декларації та сертифікат відповідності, якщо авто імпортують з-за кордону;
 • угода купівлі-продажу – якщо машину купили у торговій організації;
 • довіреність – якщо ви продаєте авто, власником якого є інша людина;
 • іноземне свідоцтво про реєстрацію автомобіля – там має бути відмітка про те, що автівку зняли з реєстрації за кордоном;
 • паспорт та ідентифікаційний код власника.

Якщо ж автівка уже була зареєстрована в Україні, вам знадобляться такі документи:

 • старе свідоцтво про реєстрацію – техпаспорт;
 • угода купівлі-продажу або документ, що підтверджує право власності;
 • паспорт та ідентифікаційний код власника.

Другий етап реєстрації автомобіля передбачає його експертний огляд. Фахівець МВС перевірить відповідність фактичного стану, виду і маркування автомобіля його даним у документах. Висновок експертного дослідження буде долучений до документів реєстрації.

Після проходження усіх вказаних вище кроків ваше авто вважається зареєстрованим і дані про нього з’являються у Єдиному державному реєстрі МВС. Перевірити усе це можна в особистому кабінеті водія на сайті Головного сервісного центру МВС.

Вартість реєстрації автомобіля в Україні

Перш за все необхідно сплатити вартість виготовлення свідоцтва про реєстрацію, номерні знаки та послуги сервісного центру МВС. Загалом сума невелика – близько 600 гривень за іноземну автівку та 550 гривень – за українську.

Якщо це буде перша державна реєстрація в Україні й автівку ще не перепродавали у нас, то доведеться сплатити збір на обов’язкове державне пенсійне страхування: 3-5% від митної вартості транспортного засобу. Розмір збору залежатиме від розміру мінімальної заробітної плати в Україні. Станом на 2021 рік встановлено такі ціни:

 • якщо вартість автомобіля не перевищує 374 550 гривень – 3% від його митної вартості;
 • якщо вартість автомобіля становить від 374 550 до 658 300 гривень – 4% від його митної вартості;
 • якщо вартість автомобіля перевищує 658 300 гривень – 5% від його митної вартості;
 • якщо вартість автівки перевищує 375 мінімальних заробітних плат – на вас чекає транспортний податок: 25 тисяч гривень. Його має стягувати податкова інспекція, а не сервісний центр МВС.

Новини за темою: Розмитнення "євроблях": Чи вирішать проблему імпортних авто нові законопроєкти?

Трохи про нові умови розмитнення "євроблях"

Нові норми щодо розмитнення автомобілів, ввезених в Україну з Європи до 2021 року, почали діяти 15 червня цього року. Автівки, старші 5 років з європейською реєстрацією, що були в ужитку і ввезені в Україну до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою акцизного податку та податку на додану вартість.

Українці мають 180 днів (від 15 червня), щоб легалізувати автомобіль з Європи за пільговими ставками податків. Для учасників АТО/ООС термін пільгового розмитнення складає 270 днів.

Нова формула розрахунку податку за автомобіль, завезений з Європи, виглядає так:

Ставка = Ставка базова + Vе + Fе

Сума акцизного податку залежить від віку автомобіля, обсягу і типу його двигуна, а вартість автівки не враховується.

Ставка базова – це ставка податку у євро за один автомобіль. Визначити її можна, виходячи з кількості років, що минули з року виготовлення до року визначення ставки податку. Ставка базова становить:

 • 0 – 9 років – 0 євро;
 • 10 років – 25 євро;
 • 11 років – 50 євро;
 • 12 років – 75 євро;
 • 13 років – 100 євро;
 • 14 років – 125 євро;
 • 15 років і більше – 150 євро.

– ставка податку у євро за один автомобіль. Цей показник можна визначити, помноживши об'єм циліндрів двигуна внутрішнього згоряння автомобіля у кубічних сантиметрах на коефіцієнт, що становить:

 • 0,25 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна – для транспортного засобу з об'ємом двигуна внутрішнього згоряння до 2000 куб. см (включно);
 • 0,2 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна – для транспортного засобу з об'ємом двигуна внутрішнього згоряння від 2001 куб. см до 3000 куб. см (включно);
 • 0,25 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна – для транспортного засобу з об'ємом двигуна внутрішнього згоряння від 3001 куб. см до 4000 куб. см (включно);
 • 0,35 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна – для транспортного засобу з об'ємом двигуна внутрішнього згоряння від 4001 куб. см до 5000 куб. см (включно);
 • 0,5 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна – для транспортного засобу з об'ємом двигуна внутрішнього згоряння понад 5000 куб. см.

– це ставка податку у євро за один автомобіль.

 • 0,0 євро – за бензиновий або гібридний двигун;
 • 100,0 євро – за дизельний двигун.

Новини за темою: В Україні анонсували випуск автомобілів на водні

Перереєстрація автомобіля на європейських номерах відбувається так:

Зняття авто з обліку. Потрібно знайти власника транспортного засобу – інформація про нього міститься у техпаспорті. Слід повідомити йому, що ви бажаєте зняти автомобіль з обліку й отримати а) документ, який підтверджує, що авто знято з обліку; б) договір купівлі-продажу – документ, що підтверджує право власності на авто.

Проходження сертифікації. Потрібно, щоб автомобіль відповідав таким вимогам: а) машина має бути без пошкоджень; б) лобове скло і два передні бічні вікна без тонування; в) наявні усі ремені безпеки, передбачені конструкцією авто; г) автомобіль повинен відповідати стандарту ЄВРО 2 і мати каталізатор та OBD-роз'єм.

Договір з брокером. Необхідно оплатити брокерські послуги; відправити брокеру необхідні документи; сплатити митні платежі на рахунок митниці; у визначений час доставити авто на вказаний брокером митний пост для оформлення; після отримання документів – поставити авто на облік у сервісному центрі МВС.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.