Екстрим, драйв і адреналін: Як, де і за скільки можна активно відпочивати на воді в Україні

Хвилями гірських річок Карпат та каякінг річками України

Топ-новина
Топ-новина
Відпочинок на воді Фото з відкритих джерел

Незабутні емоції можна отримати влітку. Це пора драйвових вражень, пригод і подорожей. Саме у цей час відкриваються нові можливості – іноді зовсім неочікувані. А щоб отримати адреналін у крові, можна спробувати активний водний відпочинок.

На території України протікають чимало річок: Дніпро, Південний Буг, Ворскла, Чорний Черемош, Псел. Загалом, годі й лічити. На них можна підкорювати бурхливі течії чи просто вирушати в сплави на декілька днів. Тож як незвично відпочити на воді цього року, читайте далі у нашому матеріалі.

Сапсерфінг на дошках SUP

Standup paddleboarding у перекладі з англійської означає "веслування стоячи". Українською мовою цей вид спорту називається сапсерфінг. У нас він почав розвиватися лише у 2017 році. Саме тоді створили національну федерацію та почали проводити змагання. Крім того, це одне з найцікавіших занять для туристів. 

Для такого виду відпочинку потрібні лише дошка та весло. Щоб опанувати їх, спеціальних навичок не потрібно. Кататися на таких дошках можна всюди: на озерах, річках та морі. У Києві дошки можна взяти в оренду на станції метро "Гідропарк" чи на Труханівому острові. Ціна за годину починається від 120 грн за годину. У інших містах України – можна зробити це на веслувальних базах.

Новини за темою: Топ-9 місць для відпочинку на день: Васильківські Карпати, мисливські угіддя та пейзажі водосховищ

Рафтинг

Рафтинг – це один із видів екстремального спорту, в якому передбачається сплав гірською річкою. Її долають за допомогою особливого надувного човна овальної форми. У ньому вміщується від 4 до 20 осіб. Такий вид дозвілля досить небезпечний, а тому перед сплавом завжди проводять інструктажі.

Бурхливу воду зазвичай намагаються приборкати навесні – у цей час річки більш повноводні. Та влітку займатися рафтингом теж можна. Найпопулярніші річки для рафтингу в нашій країні – Чорний Черемош у Карпатах та Південний Буг на Миколаївщині. Зазвичай це коштує від 350 грн. Тури на 1 чи 2 дні коштують від 1100 грн.

Каякінг

Це ще один екстремальний вид спорту. Він полягає у плаванні на воді у вузьких довгих човнах. Їх називають каяками. Вони мають довжину від 2,7 до 5 метрів і ширину від 50 до 80 см. Традиційний напрямок каякінгу – гребний слалом. Це олімпійський вид спорту, де потрібно брати ворота на трасі бурхливою річкою. Також є сплав або фрирайд – тут потрібно долати пороги.

Насправді ж люди помилково ототожнюють каякінг лише з гірськими річками. У цьому дозвіллі є чимало інших видів. Це рекреаційний, туристичний, морський і навіть експедиційний каякінги. Можна вирушати у сплави разом із речами на декілька днів. Спорядження, яке необхідне, це каяк, весло і фартух. Якщо ви хочете отримати удосталь адреналіну, то спускатися каяками потрібно на Чорному Черемоші. Для звичайного туризму пасує Дніпро. Оренда одного каяка – від 120 грн за годину.

Сплав на байдарках

Є одним із найцікавіших способів активного відпочинку. Зазвичай сплави відбуваються у двомісних туристичних байдарках. Рівновагу в них тримати зовсім нескладно. Щоб перекинутися, треба докласти чимало зусиль. Тому такий вид дозвілля доступний майже у будь-якому місті, де протікають річки.

Досить часто сплави тривають від двох до чотирьох днів. Є багато туристичних фірм, які їх організовують. У програмі зазвичай передбачені ночівлі у наметах, посиденьки біля вогнища тощо. Тури Дніпром коштують у середньому від 1300 грн у Києві та інших мегаполісах. Та ніхто не забороняє просто взяти в оренду байдарку та кататися не два дні, а декілька годин.

Віндсерфінг

Це вид вітрильного спорту та водних розваг, де потрібно майстерно управляти дошкою невеликого розміру зі встановленим вітрилом. Вона має довжину близько 2,0 – 4,7 м. Конструкція схоже на спрощене вітрильне судно без стерна. Щодо швидкості – усе залежить від вітру.

Досвідчені спортсмени також можуть виконувати різноманітні трюки на хвилях. Останнім часом такий вид дозвілля доступний туристам. До океану їхати не потрібно, адже "зловити хвилю" можна і на Дніпрі. Перекинутися теж досить важко. Простіше впустити парус у воду. На відміну від попередніх видів дозвілля доведеться пройти декілька уроків з інструктором. Оренда спорядження для віндсерфінга – від 300 грн за годину.

Вейксерфінг

Є дещо схожим на звичайний серфінг. Та хвилі в цьому випадку штучні – їх створює катер. А ви катаєтесь на дошці позаду нього. Усе, що ви маєте робити – тримати спеціальний трос або фал та розганятись разом із катером. Також існує вейкбордінг. Він відрізняється від вейксерфінгу тим, що у ньому дошка має кріплення для ніг. Опанувати обидва види дозвілля можна за декілька занять. Утім, це одне з найдорожчих видів водного дозвілля. Один такий урок обійдеться у близько 900-1200 грн.

Новини за темою: Між Європою та Азією: Велич імперій, архітектурні шедеври та інші причини їхати в Стамбул

Скімбордінг

Це окремий вид серфінгу. З-поміж усіх вище згаданих такий спорт є найменш вибагливим. Для такого дозвілля не потрібні великі водойми, як океан чи море, а також вітер. Ви маєте взяти в оренду лише легку дошку. На ній можна буде кататися не тільки на мілководді річки, але й навіть у калюжі. Отримавши певний досвід, зазвичай здійснюють невеличкі трюки на хвилях.

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про рафтинг в Україні, в якому детальніше розповідається про кращі локації для цього, ціни та визначні місця поруч із річками.

Також є матеріал про водойми, де можна прочитати про озера з цілющими властивостями та кращі місця для відпочинку на берегах Дністра, Південного Бугу та інших річок.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.