Еко та індустріальний: Які види туризму розвиваються в Україні та у чому їх суть

Відпочинок у селі чи подорож індустріальними місцями України – обирати вам

Топ-новина
Топ-новина
Дніпровська ГЕС - один із популярних об'єктів індустріального туризму Фото з відкритих джерел

Туризм відкриває чимало можливостей. Завдяки подорожам ми можемо оглядати пам'ятки архітектури, відпочивати біля водойм або насолоджуватися природою. Люди мандрують по-різному. 

У світі з'являються нові види туризму. Україна теж намагається не відставати від міжнародних тенденцій. Ба більше, у багатьох сферах наша країна по-справжньому відрізняється. Тож які є види туризму та які місця стають популярнішими сьогодні, читайте далі у нашому матеріалі. 

Екотуризм

Також відомий як зелений туризм. Він стає дедалі популярнішим в Україні та світі. Суть екотуризму полягає в збереженні природи. Для туристів це – подорожі з метою вивчення довкілля. Екологічні маршрути зазвичай охоплюють національні парки, гірські хребти та пустелі. Це дозволяє мандрівникам спостерігати за навколишнім світом власними очима. 

В Україні для цього є чимало цікавих локацій. Найвідомішими є: 

Дністровський каньйон. Має довжину у 250 кілометрів. Є одним із найбільших у Європі. Тут можна побачити скелі, яким від 250 до 400 мільйонів років, відомий Джуринський водоспад на Тернопільщині та просто мальовничі пейзажі. У воді проживають мікроорганізми, які характерні лише для цього регіону. 

Новини за темою: Долина диявола і не лише: Топ найвражаючих каньйонів України, які варто побачити

Дністровський каньйон Фото з відкритих джерел

Національний природний парк "Слобожанський". Розташований у смт Краснокутськ Харківської області. Його заснували ще у 2009, щоб зберегти та відтворити унікальні природні системи регіону. Тут велике різноманіття ландшафтів. Ростуть берези, дуби, сосни. У парку можна побачити сфагнові болота, які типові для Полісся, але рідкісні для Харківщини. З-поміж тварин зустрічаються бобри, борсуки, лисиці, горностаї та чимало інших червонокнижних. На території Краснокутська функціонує один із найстаріших дендропарків України, який заклали ще в 1793 році.

Національний природний парк "Слобожанський" Фото з відкритих джерел

"Кременецькі гори". Це національний природний парк, який розташований на території Рівненської та Тернопільської областей. Має площу майже в 7 тисяч гектарів. У цьому парку є багато історичних пам'яток. Можна зустріти руїни Кременецького замку ще XII століття, який не взяв хан Батий, Миколаївський собор із келіями XVI століття та Свято-Успенську Почаївську Лавру. Для туристів розроблені екологічні стежки. Є можливість піднятися на гору Божу, Дівочі скелі, тощо. 

Кременецькі гори Фото з відкритих джерел

Це лише маленька частина локацій, куди варто поїхати. В Україні завжди чекають Карпатський національний біосферний заповідник, "Асканія-Нова" та купа інших місць для екотуризму. 

Сільський туризм

Є частиною зеленого. Він фокусується не лише на відпочинку на природі, але й має на меті заохотити туристів використовувати агропромисловий та інфраструктурний потенціал сільської місцевості. Це стосується культури, традиції та гастрономії теж. Лідерами у цій галузі станом на сьогодні є декілька областей України: Львівська, Чернівецька, Закарпатська, тощо. 

У кожній із них пропонують декілька сотень садиб для відпочинку. З ними конкурують пропозиції в інших частинах України. Це Шевченківські місця Черкаської області, як у селі Моринці, та локації типу "Карпатського села" на Житомирщині. 

Саме цей вид туризму дозволяє мандрівникам побути в контакті з природою. Можна вивчати флору та фауну, подорожувати по горах та озерах. Крім того, у цьому виді туризму популярні фермерські господарства. 

Садиба "Карпатське село" на Житомирщині Фото з відкритих джерел

Гастрономічний туризм 

В Україні цей напрямок активно розвивається. Для туристів створюють цілі маршрути. Перший з'явився зовсім недавно. Він має назву "Дорога вина та смаку Української Бессарабії". Маршрут пролягає місцями Одеської області. Туристам пропонують відвідувати виноробні типу "Шабо", центри відпочинку та сироварні.

Подібний маршрут є також на Закарпатті. На ньому пропонують завітати до равликової ферми, виноградників та різноманітних курортних територій. Типовими напрямками гастро-туризму вже давно стали Полтава та Житомир. Туди їдуть, щоб скуштувати особливі страви регіонів: галушки та деруни.

Новини за темою: Подорожуйте як гурмани: Що варто знати про гастрономічний туризм і де смачно поїсти в Україні

Гастрономічна карта України

Укрінформ

Індустріальний туризм

Відомий також як промисловий. Він передбачає дослідження інженерних споруд, будівель і територій, щоб отримати естетичне задоволення. Саме цьому виду туризму властиві риси молодіжної субкультури. В Україні для цього є багато місць. Сьогодні досить відомими є: 

Соляні шахти міста Соледар у Донецькій області. Туристів спускають на глибину в 300 метрів, де можна побачити картинні галереї, фігури, тощо. Все вироблено з солі. 

Соледарські соляні печери Фото з відкритих джерел

Дніпровська ГЕС. Розташована в Запоріжжі. Перший гідроагрегат станції ввели в експлуатацію ще в 1932 році. Завдяки цій споруді, місто почало активно розвиватися. Сьогодні поруч є Музей ДніпроГЕС. На території станції можна побачити пам'ятник солдату, який врятував її від знищення під час Другої світової війни. 

Дніпровська ГЕС у Запоріжжі

Стежками України

Петровський відвал. Розташований у місті Кривому Розі. Утворений внаслідок діяльності з видобутку корисних копалин. Сьогодні відвали використовуються як оглядові майданчики. Перший із них утворився ще у 1959 році. З того часу його використовують для невеликих походів, як і багато інших. Місцеві радять приходити сюди ввечері, коли запалюються вогні міста.

Петровський відвал у Кривому Розі Фото з відкритих джерел

Досить популярним для такого виду туризму є місто Чорнобиль. Щороку його відвідують, щоб подивитися на колесо в парку атракціонів, яке так ніколи й не запрацювало, старі лікарні та радіолокаційні дуги. На противагу таким локаціям виступають кар'єри в Полтавській області та Морський порт в Одесі. 

Кар'єр біля міста місті Кременчук Полтавської області

Фото з відкритих джерел

Які є інші види туризму

Шопінг-туризм. Передбачає подорожі лише для того, щоб придбати нові речі. Такий тип туристів часто можна зустріти в країнах Європи чи ОАЕ. Ці мандрівники іноді навіть не відвідують пам'яток чи музеїв. 

Селфі-туризм. Деякі подорожуючі вирушають далеко, щоб зробити світлину. В Україні такий вид туризму ще не дуже популярний. Поки що у цій сфері виграє лише затоплене село у Бакоті Хмельницької області. Утім, на фоні Ейфелевої башні чи Тріумфальної арки у Європі є чимало охочих зробити фото. 

Бакота Хмельницької області - популярне місце для селфі-туризму Фото з відкритих джерел

Наостанок, існує секс-туризм, який розвинений у Таїланді, Єгипті та інших екзотичних місцях. Це не усі види, що зараз є. 

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про Чернігівську область, у якому розповідається про садибу в Качанівці, палац останнього гетьмана Кирила Розумовського та Блакитні озера з кришталево чистою водою.

Також є матеріал про кемпінг, де можна прочитати про особливості відпочинку в наметах на майже безлюдному острові Бірючий Херсонської області, у горах Карпат і селі Сорокошичі.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.