Новини » Київ Читать эту новость на русском

До 35 грн за годину: Як планують переглянути тарифи на паркування у центрі Києва

Тарифи на парковку переглянуть у столиці вперше за 12 років

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

Фото з відкритих джерел

Питання паркування в столиці складне та до цього часу не вирішене. Незважаючи на наявність спеціальних майданчиків автомобілісти нерідко паркують транспортні засоби і там де дозволено, і там де ні.

Столична влада взялася за розв'язання цієї проблеми - вирішила переглянути тарифи на паркування. На думку ініціаторів такий крок вирішить декілька питань.

Детальніше про ймовірне підвищення цін на паркування та ситуація із столичними парковками в матеріалі "Першого Незалежного".

Скільки коштуватиме паркування?

У міськраді зазначили, що тарифи на паркування у центрі Києва не змінювалися з 2009 року. Аргументами необхідності підвищення цін традиційно стало подорожчання обладнання, енергоносіїв та зростання зарплатні паркувальників.

Відтепер пропонується встановити такі тарифи на паркування:

  • у центральній частині Києва – не більше за 35 грн/год;
  • на прицентральних територіях міста – не більше ніж 25 грн/год.

При цьому вартість паркування у спальних районах хочуть залишити без змін – по 5 гривень на годину.

Ціни на одноденні та місячні абонементи на паркування у центрі Києва також планують збільшити. Їхня вартість буде визначатися залежно від тарифу у конкретній частині Києва та проміжку часу, на який надається послуга. У КМДА обіцяють значні знижки для власників одноденних та місячних абонементів: на денний абонемент у центрі – 28% від повної вартості; на місячний абонемент у центрі – 50%.

У прилеглих до центру територіях та спальних районах знижки на місячні абонементи становитимуть 60% та 40%. У КМДА нагадали також, що місто розробило систему електронних сервісів сплати за паркування. Це допоможе водіям уникнути оплати паркування "самозванцям" і очистити вулиці столиці від нелегальних паркувальників.

Новини за темою: До 1 вересня біля київських шкіл встановлять майже пів тисячі велопарковок, - КМДА

Навіщо підвищувати ціни?

Ще у січні 2020 року у КМДА хотіли підвищити ціни на паркування у центральній частині Києва – тоді у планах було підняття тарифу до 50 гривень на годину.

Але за перегляд тарифів взялися лише зараз – для того, щоб виконати такі завдання:

  • врегулювати попит і пропозицію на паркувальні місця у центрі міста;
  • розвантажити центральну частину Києва;
  • знизити кількість заторів і рівень вихлопних газів у місті;
  • зробити центр міста зручним для усіх учасників дорожнього руху.

Також столична влада підкреслює, що принциповим є рішення забезпечити киянам безкоштовне паркування вночі, у вихідні та святкові дні.

Фото з відкритих джерел

Київська міська влада ініціювала обговорення тарифів на паркування в центрі міста, опублікувавши відповідний проєкт розпорядження на сайті Київської міської державної адміністрації.

Куди підуть "паркувальні" гроші водіїв?

Більшу частину доходів міста від паркування спрямують у спеціальний фонд міського бюджету. Звідти надалі здійснюватиметься фінансування заходів із розвитку громадського транспорту, вдосконалення схем дорожнього руху та підвищення безпеки киян на вулицях міста.

За минулий 2020 рік від оплати за денне паркування до столичного бюджету надійшло усього близько 22 мільйонів гривень. У той же час, враховуючи, що кількість автівок у місті щороку зростає, кошти від сплати за паркування можуть бути більш суттєвим джерелом наповнення міського бюджету.

Про онлайн-карту парковок у Києві

У квітні цього року було оновлено додаток "Київ Цифровий" – там з’явилися: функція повернення евакуйованого автомобіля за допомогою QR-коду, онлайн-карта усіх комунальних і приватних парковок Києва та можливість онлайн-плати за паркомісце.

Далі у планах – доопрацювання додатку і можливість бачити вільні паркувальні місця на приватних автоматизованих парковках у режимі реального часу. Також можна буде одразу ж розплатитися за парковку.

Окрім цього, власники автомобілів зможуть оперативно повертати свій транспортний засіб після евакуації. Для цього у додатку потрібно буде здійснити оплату, сфотографувати усі необхідні документи, а після цього за допомогою QR-коду забрати свій автомобіль зі штрафмайданчика.

Новини за темою: Уряд вдосконалив способи оплати паркувальних послуг: Що зміниться

Про сенсорні парковки у Києві

Навесні у Києві на Бессарабській площі міська влада встановила нові експериментальні сенсорні парковки. Суть нововведення: камери фіксують номери автомобіля, що зупиняється на паркомісці, та контролюють оплату за парковку. Проект був розрахований на 60 днів – у цей період плату з водіїв не стягували.

Було встановлено вісім приладів фотофіксації порушень правил зупинки / стоянки / парковки та шість платіжних терміналів, обладнаних трьома камерами і дванадцятьма сенсорними датчиками, вмонтованими у місця для парковки.

Київ умовно поділений на три паркувальні зони. Зона І розташована в історичному центрі Києва, і паркування тут наразі найдорожче – 10 грн на годину. Далі від центру, у зоні ІІ, стоянка коштує 7 грн на годину, а ще далі – у зоні ІІІ – 5 гривень на годину. Найвигіднішим серед способів паркування є купівля паркувальних талонів на місяць чи квартал. Місячні талони коштують від 315 до 630 гривень, а квартальні – 1465 гривень.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.