Дайвінг під землею та лабіринти в сотні кілометрів: Де шукати найбільші печери світу

Топ-новина
Топ-новина
Шондонг - найбільша печера світу Фото з відкритих джерел

Підводні печери Мексики, найдовша гіпсова печера світу в Україні та не лише

Навіщо подорожувати? Кожен із нас має власну відповідь на це питання. Хтось вирушає в пошуки унікальних місць, інші – займаються екстремальним туризмом. Водночас деякі мандрівники пізнають підземні дива. Чимало таких можна знайти у печерах.

Іноді ці лабіринти сягають у довжину понад 200 кілометрів. А час від часу вони є популярними місцями навіть для підводного плавання. Які найбільші печери існують на землі та що у них можна побачити, читайте далі у нашому матеріалі.

Печера Шондонг

Розташована у північно-центральній частині В’єтнаму в провінції Куангбінь. Печеру можна побачити в Національному парку Фонгня-Кебанг. Це один із найбільших карстових регіонів. У ньому ви побачите сотні гротів і печер. У 2009 році детальніше цю місцевість вивчали британські дослідники. Саме вони виявили тут найбільшу печеру у світі – Шондонг. Утім, про її існування знали й раніше. Лише не вдавалося досягти дна.  

Вона має 9000 метрів у довжину. Глибина сягає 200 метрів. Всередині є безліч сталагмітів і сталактитів. Ширина тут близько 150 метрів. Туристи зможуть також побачити підземну річку – вона утворюється в сезон дощів. Крім того, у деякі частини печери пробивається сонячне світло, а тому подекуди ростуть дерева і трава. Об'єм печери оцінюється в 38,5 млн м³.

Мамонтова печера

Це національний парк в центральній частині штату Кентуккі, США, Тут розташована частина Мамонтової печери. Вона вважається найдовшою у світі. Довжина її ходів у межах парку – 458 кілометрів, а поза ним – щонайменше 128 км. Таку назву отримала від гірського хребта, під яким сформувалася.

Досліджена частина має понад 200 проходів і 20 глибоких шахт. Є 47 куполів. Порожнини сягають довжини у 74 кілометри. Всередині можна побачити водойми – це озера та річки, які дозволяють проходити на човнах. Мешканців тут теж вистачає – сліпі павуки, риби, раки. Сьогодні це популярний туристичний об’єкт. Крім того, з 1981 року він включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Новини за темою: Легендарна в'язниця, пляжі та льодовики: Як і де подорожувати в Каліфорнії та скільки це коштує

Система Дос Охос

Розташована в Тулумі, штат Кінтана-Роо в Мексиці. Її відкрили в 1987 році. З того часу вона є об’єктом різних досліджень. Це вапнякова печера довжиною понад 300 кілометрів. З’єднана із Сак-Актун. Це ще одна печера довжиною до 100 км. Разом вони утворюють систему. У світі вона вважається одним із найважливіших археологічних пам’ятників.

Дослідники виявили в ній інформацію, яка допомогла краще пізнати низку культур. Дос Охос сьогодні відома як найбільша підводна печера з наявних. Є 26 входів – їх частіше називають ценотами. Туристів тут теж вистачає. Приїжджають сюди, щоб займатися дайвінгом і підводним плаванням.

Печера Ювелір

Розташована за 23 км на захід від міста Кастер, у штаті Південна Дакота США. Це національна пам’ятка країни. Власне печера вважається третьою за довжиною у світі. Протяжність її тунелів складає 257 кілометрів. Глибина – 193 м. Відкрита на початку XX століття.

Всередині можна побачити усі речі, які притаманні печерам. Це сталактити, сталагміти, коралоїди. Також є геліктити та проточні камені. Відкрита для туристів увесь рік. Служба парку пропонує декілька екскурсій. Для відвідувачів є три стежки різної складності.

Печера Ювелір у США Фото з відкритих джерел

Окс-Бель-Ха

Це ще одна мексиканська система печер. Вона теж розташована у штаті Кінтана-Роо. Вважається найдовшою дослідженою підводною печерою. За розмірами посідає четверте місце у світі.

У травні 2017 року обстежена довжина підводних ходів становила 270 кілометрів. Є понад 140 входів – ценотів. Глибина у деяких місцях сягає майже 40 метрів. Декілька років тому всередині знайшли останки трьох доісторичних людей.

Оптимістична печера

Розташована в Україні. Її можна побачити у межах Чортківського району Тернопільської області. Є геологічною пам’яткою природи загальнодержавного значення. Перебуває у віданні спелеоклубу "Циклоп". За довжиною посідає шосте місце у світі. Довжина ходів – 257 км.

Поки що розвідана не до кінця. Сильно замулена глиною. Глибина печери сягає понад 20 метрів. Всередині ви зможете побачити геліктити, сталактити та інші натічні утворення. Складається з 15 районів. У деяких з них є низка підземних озер. Наостанок, Оптимістична є найдовшою гіпсовою печерою у світі.

Новини за темою: Як місто стало "файним" та де шукати пригод: Топ туристичних місцин Тернополя

Печера Оптимістична в Україні Фото з відкритих джерел

Гуа-Ейр-Джерніх

Це багатоповерхова лабіринтна печерна система. Більше відома як Clearwater Cave System. Вона розташована у північній частині острова Калімантан, Малайзія. З’єднана з іншими системами. Входить у топ-10 найдовших печер світу. Довжина – 238 км.

Печера постає перед туристами як сплетіння великих галерей. На нижніх рівнях тече річка. Є безліч входів. Деякі з них розташовані на висоті 200 метрів над рівнем моря. До головного входу можна дістатися річкою на човні.

Вітряна печера

Це національний парк у США. Він розташований у штаті Південна Дакота. Тут ви побачите печеру, яка вперше у світі була оголошена національним парком. Вона відома своїми кальцитовими та морозними структурами. За довжиною посідає шосте місце у світі.

Тут є 226 км розвіданих проходів. Їх почали досліджувати наприкінці ХІХ століття. Сьогодні туристи можуть побачити не лише печеру. У парку є ціла екосистема флори та фауни. З-поміж тварин тут трапляються бізони, койоти, горностаї тощо. Через парк є кілька доріг і близько 50 кілометрів пішохідних маршрутів.

Вітряна печера - одна з найбільших у світі Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про найцікавіші печери України, в якому розповідається про Вертебу, Геонавт та інші підземні міста на території нашої держави.

Також є матеріал про Чернівецьку область, де можна прочитати про Хотинську фортецю та печеру Попелюшка.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.