Архітектура, лазні та серфінг на річках: Як провести час у Мюнхені, щоб ніколи не забути це місто

Що подивитися за день: парки, собори та не лише

Топ-новина
Топ-новина
Визначні місця в Мюнхені колаж ZIK

Німеччина – це країна, яка переживала злети та падіння. Її історія довга і не менш заплутана, ніж українська. І сьогодні вона є одним із політичних центрів Європейського Союзу. Крім того, щороку туди вирушають тисячі мандрівників із України. Досить популярним місце для подорожей є Берлін.

Та насправді Німеччина - це величезна територія. Тому сьогодні ми пропонуємо завітати в один із куточків країни – місто Мюнхен. Чому варто сюди їхати, що там дивитися та як провести час, читайте далі у нашому матеріалі.

Чим особливий Мюнхен

Мюнхен розташований на річці Ізар, у федеральній землі Баварія. Це третє за величиною місто Німеччини. Тут проживає понад 1,4 мільйони осіб. У місті на туристів чекають старовинні собори, палаци, парки та ресторани з місцевою кухнею.

Утім, сучасний Мюнхен – не тільки про культурні пам’ятки, але й про освіту. У ньому розташовано чимало відомих університетів. Не варто забувати й про Баварську державну бібліотеку, в якій налічується до 10 мільйонів томів.

А ще місто славиться своїми великими броварнями. Саме вони постачають пиво на Октоберфест – всесвітньо відоме свято напоїв, кренделів та інших страв. Проходить цей фестиваль щорічно в кінці вересня – початку жовтня.

Як виглядає фестиваль "Октоберфест" Фото з відкритих джерел

Що варто подивитися в місті туристам

Марієнплац. Є центром і серцем міста. Саме тут розташовані Стара і Нова ратуші. Також є фонтан Фішбрунен – його першу версію встановили ще у ХIII столітті. Можна прогулятися історичним ринком та побачити багато інших визначних пам’яток. Варто звернути увагу й на колону "Маріензойле".

Фрауенкірхе. Розташований у центрі Мюнхена. Є культовою спорудою. Водночас це найвищий собор у Мюнхені та символ міста. Збудований у готичному стилі. Період зведення – ХV-XVI століття. Фрауенкірхе може вміщати одночасно до 20000 парафіян. Утім, ілюзію значно меншого простору створюють 22 колони. Останнім часом всередині також з’явилося чимало крамниць. У крипті церкви поховано чимало представників південнонімецької династії Віттельсбахів.

Новини за темою: Гід безкоштовними музеями Відня, або Як доторкнутися до мистецтва з мінімумом витрат

Фрауенкірхе в центрі Мюнхена Фото з відкритих джерел

Одеонсплац. Розташована на Odeonsplatz, 1. Площу заклали ще за часів короля Баварії Максиміліана І. У її оформленні брав участь відомий німецький архітектор, художник і письменник Лео фон Кленце. Сьогодні тут розташований палац і кінний пам’ятник королю Людвігу І. А ще у південній частині є лоджія Фельдгеррнгалле. Її звели у 1841-1844 роках. Зразком для неї стала флорентійська лоджія Ланчі. А ще саме тут 9 листопада 1923 року зупинили марш путчистів на чолі з Адольфом Гітлером.

Одеонсплац Фото з відкритих джерел

Театінеркірхе. Входить до архітектурного ансамблю Одеонсплац. Це колегіальна церква святого Каєтана Тієнського. Саме вона була першим храмом у стилі італійського бароко, який звели за північною стороною Альп. Збудована у 1663-1690 роках.

Театінеркірхе на Одеонсплац у Мюнхені Фото з відкритих джерел

Національний театр Мюнхена. Розташований на площі Макса Йосифа. Збудований у стилі неокласицизму в першій половині ХІХ століття. За період існування був двічі зруйнований та відновлений. Сьогодні в будівлі проводять виставу з балету, опери та просто концерти.

Королівська площа. Розташована на Königsplatz, 1. Є пам’яткою в стилі неокласицизму. Зведена в ХІХ столітті. Роботи виконував Карл фон Фішер на замовлення короля Людвига І. Водночас за процесом слідкував Лео фон Кленце. За основу площі взяли Акрополь в Афінах.

Найвідомішою вона стала в часи Третього Рейху. Тут проходили масові зібрання нацистів. Brown House, національна штаб-квартира НСРПН в Німеччині був розташований за адресою Бріннерштрассе, 45, поруч з площею. Крім того, на її східному кінці звели два храми у неогрецькому стилі. Пізніше їх знищила армія США.

Найцікавішою з пам’яток Другої світової війни є Мюнхенська вища школи музики і театру. У ній підписали відому Мюнхенську угоду. Цей документ передбачав поступки Чехословаччиною Судетської області.

Мюнхенська вища школа музику і театру Фото з відкритих джерел

Де відпочити на природі

Гофгартен. Це парк у стилі бароко в центрі міста. Закладений на початку ХVII столітті. Головним входом сюди є ворота, які звернені до церкви Театінеркірхе – перше творіння архітектора Лео фон Кленце в Мюнхені. На півночі парку ви знайдете фрески німецького художника Петера фон Корнеліуса. Вони розповідають про історію будинку Віттельсбахів.

Водночас на півдні можна побачити фасад Мюнхенського палацу-резиденції. У його східній частині працює Баварська державна канцелярія. Центром композиції виступає павільйон із назвою "Храм Діани" 1615 року. У ньому іноді танцюють сальсу, танго та грають вуличні музиканти. Під час Другої світової війни Гофгартен зруйнували. Відновлений парк постає перед туристами як суміш початково проєкту в поєднанні з англійським стилем.

Олімпійський парк. Розташований на Spiridon-Louis-Ring 21. Збудований до Олімпійських ігор 1972 року, які проходили тут. Він досі є великим майданчиком для культурних, громадських і релігійних заходів. Має чотири зони. Зазвичай чимало туристів відвідують Олімпійську башту. З неї видно пейзажі річки Ізар та не лише.

Олімпійський парк Фото з відкритих джерел

Англійський сад. Один із найбільших парків у світі. Його площа - 4,17 км², протяжність – 5,5 км. Створений у 1792 році. При його проєктуванні використовували архітектурний стиль анлійського ландшафту – звідси й назва. Є одним із перших у Європі, куди дозволили вхід усім відвідувачам. Тут є чимало пам’яток: Китайська вежа, Моноптер і будівлі ХVIII століття. Окраса саду – мережа розгалужених водойм. Це великі озера, струмки тощо. Вони живляться водами річки Ізар. У деяких місцях навіть дозволений серфінг.

Новини за темою: Коралові рифи, монастирі ІV століття та море: Чому, як та за скільки можна відпочити в Єгипті

Що іще робити в місті туристам

Якщо ви вперше у Мюнхені, то варто обов’язково зробити декілька речей:

  • Завітати в Мюллерову народну купальню – будівля рекреаційно-відпочинкового призначення на правому березі Ізара. Всередині є басейн і римсько-ірландська лазня. А сама споруда є пам’яткою архітектури 1897-1901 років у стилі модерну.  • Поглянути на заплавні луки річки Ізар – улюблене місце відпочинку містян у будь-яку пору року.

Пейзажі річки Ізар Фото з відкритих джерел

  • Прогулятися територію палацу Німфенбург – пам’яткою ХVII століття у стилі бароко. Раніше слугував головною літною резиденцією правителів Баварії – династії Віттельсбахів. Сьогодні це одне з найбільш відвідуваних місць Мюнхена.

Наостанок, не забувайте про кіностудії, зоопарк та унікальні фруктові ринки.

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про найцікавіші місця Німеччини, в якому розповідається про острів Зильт із піщаними дюнами, Ваттове море та унікальний Бастайський міст із пісковика.

Також є матеріал про замок Нойшванштайн у землях південно-західної Баварії, де можна прочитати про його унікальну історію, зв’язок із королем Людвігом ІІ "Божевільним" та не лише.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.