10 місць Румунії, які не варто оминати: Замок Дракули, готелі з льоду та шосе на висоті понад 2000 метрів

Найгарніша дорога світу Трансфегерешан, озеро Балеа та інші цікаві місця

Топ-новина
Топ-новина
Трансфегераське шосе Фото з відкритих джерел

Румунія – це країна унікальних ландшафтів, невеликих містечок і середньовічної архітектури. Тут також є Карпати та Чорне море, а у багатьох регіонах ходить чимало легенд.

А найвідоміша з них – про Дракулу. Також у Румунії є мальовничі підземні озера, готелі з льоду та чимало інших пам’яток. Куди варто поїхати в країні, якщо ви тут вперше, читайте далі у нашому матеріалі.

Замок Бран

Більше відомий як Замок Дракули в історичному регіоні Трансильванія. Розташований в однойменному селі, за 30 км від міста Брашов. Його звели у 1212 році як фортеця на шляху через ущелину Рукар-Бран за кошти асоціації купців. У XX ст. споруду подарували королеві Румунії, Марії. Вона отримала його за визначний вклад у розвиток держави. До 1993 року проводили масштабну реконструкцію.

За радянських часів замок відібрали у законних власників – представників однієї з наймогутніших династій Європи – Габсбургів. Родина змогла повернути власність під кінець XX ст. Замок височіє на скелях посеред мальовничих пейзажів. У архітектурі теж немає чогось особливого. Та сьогодні це одне із найбільш відвідуваних туристичних місць в Румунії. Воно відоме завдяки роману "Дракула" ірландського письменника Брема Стокера.

Сьогодні спорудою опікується онук королеви Марії. На офіційному сайті також є відеотури.

Дельта Дунаю

Є другою за площею річковою дельтою в Європі. І якщо ви полюбляєте природні пейзажі, то сюди обов’язково варто поїхати. Тут можна побачити рідкісних птахів, риб і земноводних. З 1991 року основна частина дельти визнана ЮНЕСКО Всесвітнім природним спадком. Зграї пеліканів, унікальні ящірки, осетри, лососі – усе це ви зможете побачити тут.

І варто пам’ятати, що 1200 з 5640 км² дельти розташовані на території України. Це відомий Дунайський біосферний заповідник на Одещині. Найближчі населені пункти до нього – міста Ізмаїл, Кілія та Вилкове.

Новини за темою: Спостереження за птахами як вид туризму: Куди їхати за незвичними фото

Трансфегераське шосе

Цю дорогу можна побачити в румунських Карпатах. Вона з’єднує дві області: Трансильванію та Валахію, а також проходить через гірський масив Фегераш. Найвища точка маршруту – 2034 метри. Шосе збудоване у 1970-1974 рр. за наказом Ніколає Чаушеску. У ході будівництва використовували сили та засоби Румунської армії.

На нього були величезні витрати. Наприклад, лише одного динаміту було витрачено 6000 тонн. Близько 40 осіб загинуло. Сьогодні шосе вважають однією з найкрасивіших доріг у світі. У його околицях розташовані водоспади, озера та фортеці. А у далекому 2009 році британський ведучий Джеремі Кларксон назвав дорогу найкращою для руху на спортивних авто.

Озеро Балеа

Розташоване на висоті у 2034 м в горах Фегераш. Є льодовиковим озером. Влітку сюди можна дістатися шосе, про яке ми розповіли зверху. У інші пори року зазвичай використовують канатну дорогу. Біля водойми є два шале та метеостанція. У 2006 роках біля її околиць збудували перший крижаний готель у Східній Європі. Останнім часом він не працює у зв’язку з високими температурами.

Озеро Балеа в Румунії Фото з відкритих джерел

Замок Пелеш

Є ще однією пам’яткою, яку не варто оминати. Замок – це літня резиденція румунських королів, яка розташована у місті Сіная, повіт Прахова. Його збудував король Кароль I у 1866 році. Зведення споруди сьогодні обійшлося б у близько 120 мільйонів доларів США.

Фортеця є видатним зразком архітектури неоренесансу та видатною пам’яткою країни. У стінах також знайшли відбиття барокові риси. Всередині є 168 кімнат і 30 ванних – усі приміщення мають вишуканий декор. Сьогодні у замку працює музей. Тут ви побачите твори мистецтва, вироби зі слонової кістки та килими. Колекція обладунків і зброї налічує понад 4000 експонатів.

Будівля парламенту

Розташована у столиці Румунії – Бухаресті. Це найважча урядова будівля у світі площею 350 000 м² і об'ємом 2550000 м³. Певний час палац називали Будинком Народу. Його збудували на пагорбі за наказом Ніколає Чаушеску. У цьому проєкті брало участь 700 архітекторів та 20 000 робітників. Вартість будівництва – 3 млрд євро.

У архітектурі поєднано декілька стилів. Всередині 1100 кімнат, 440 з них є офісами. Також можна поглянути на 4 ресторани та 3 бібліотеки. Висота будівлі – 86 метрів. Під час робіт використали майже мільйон кубічних метрів мармуру та тисячі тонн кришталю.

Палац Парламенту в Бухаресті Фото з відкритих джерел

Ропа Рози

Цю відому пам’ятку українською називають "Червоний Яр". Вона розташована в румунському повіті Алба. Це геологічний і ботанічний заповідник з незвичайними функціями. Тут ви побачите стіни, які утворювалися століттями від ерозії дощовою водою. Також є глибокі яри, де під час дощів тече вода червоного кольору. Усі геологічні утворення також мають такий відтінок.

Новини за темою: Перегляд умов в'їзду в Україну, нові рейси від SkyUp та подорожі в Абу-Дабі: Топ новин туризму, про які варто знати

Ропа Рози в Румунії Фото з відкритих джерел

Соляна копальня

Розташована у місті Турда, повіт Клуж. Є одним із найдавніших місць видобутку солі в Румунії. Журналісти видання Business Insider навіть вносили його до списку найгарніших підземних пам’яток у світі. Археологічні розкопки свідчать, що сіль у копальні видобували ще до приходу римлян. Вперше її згадують у документах 1075 року.

Від ХХ століття видобуток солі припинили через низьку якість технічного оснащення. Сьогодні всередині є лікувальні та спортивні зали, а також амфітеатр. Перлина цього місця – підземне озеро, на якому можна плавати на човнах. Температура в копальні 11-12 градусів.

Соляна копальня у місті Турда Фото з відкритих джерел

Сармізегетуза

Це столиця Дакії – держави, яка існувала у 60 р. до н.е. Розташована в горах Орештіє на південному заході Трансильванії. Колись тут також було римське місто. Колись Сармізегетуза була найбільшим політичним, економічним і релігійним центром Дакійської держави.

Свого розквіту досягла при пануванні царя Децебалі – він боровся з Римом і перетворив 6 фортець Орештійських гір у ядро спротиву. Потім її зруйнували. На цьому місці знаходили багато знарядь праці, різні вироби з бронзи, заліза та глини. Час від часу траплялися грецькі та римські монети.

Сармізегетуза Фото з відкритих джерел

Сігішоара

Це місто у Центральній Румунії на р. Тирнава-Маре у повіті Муреш. Його заснували німецькі колоністи із Саксонії багато століть тому. Уперше воно згадується в 1280 р. У  XVI ст. Сігішоара була одним із найрозвиненіших торговельно-ремісничих міст.

А ще саме тут народився Влад III Дракула, волоський князь і воєвода, румунський національний герой. Він досить довго вів боротьбу проти османського поневолення. Центр містечка визнали об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО. Більшість вулиць є досить вузькими та розфарбованими в різні кольори.

Місто Сігішоара Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про селфі-туризм, у якому розповідається про кращі локації для унікальних світлин: Біг-Бен, Бурдж-Халіфа та Колізей.

Також є матеріал про найголовніші події зі світу туризму, де можна прочитати про нові правила в’їзду в Україну, нові дешеві авіанапрямки та інші необхідні новини для безпечних подорожей.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.